E-praca co to jest?

0
2711
E-praca co to jest

Coraz więcej osób poszukuje pracy, która nie będzie sztywno określona ramami czasowymi oraz konkretnym miejscem jej wykonywania. Obecnie jest to już nie tylko możliwe, ale również coraz bardziej popularne. Bowiem osiągnięcie zawodowej niezależności i uzyskanie możliwości łączenia pasji (w tym podróżowania) z pracą jest możliwe dzięki podjęciu e-pracy.

E-praca co to jest?

E-praca to nic innego jak wykonywanie służbowych obowiązków z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, dzięki dostępowi do Internetu. Do jej wykonywania potrzebny jest jedynie laptop lub inne urządzenie technologiczne, umożliwiające realizację zadań. Należy jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj pracy można zaliczyć do tej kategorii. Bowiem e-praca przeznaczona jest głownie dla osób twórczych, które tworzą filmiki, teksty, treści, programy komputerowe czy też grafiki komputerowe i za pomocą narzędzi technologicznych przesyłają efekty końcowe swoim klientom.

E-praca – zalety

Głównymi zaletami e-pracy są:

  • E-praca co to jestoszczędność czasu i pieniędzy – przy standardowej formie zatrudnienia pracownicy często muszą pokonywać długą trasę, aby dostać się do siedziby przedsiębiorstwa, co wiąże się z wydatkami finansowymi (przeznaczonymi na paliwo, bilety itd.) oraz ze stratą czasu na pokonanie odległości. Dzięki pracy w domu lub z innego dowolnego miejsca nie można zaoszczędzony czas i fundusze wykorzystać w inny sposób.
  • pracę można wykonywać niezależnie od sytuacji życiowej- bowiem często zdarza się, że kobiety, które zajmują się wychowywaniem dzieci nie mają możliwości wyjścia na 8 godzin do biura. W przypadku e-pracy macierzyństwo nie stanowi żadnej przeszkody w wykonywaniu obowiązków. Innym przykładem, który odzwierciedla tę zaletę jest fakt, że e-pracę mogą podjąć również osoby niepełnosprawne.
  • niezależność i indywidualna organizacja czasu pracy- mimo, iż pracujemy dla kogoś, tak naprawdę sami decydujemy kiedy wykonać dany obowiązek. W przypadku e-pracy każdy żyje według własnego rytmu – często osoby takie pracują w niestandardowych porach.

Oczywiście, aby wykonywać e-pracę i dzięki niej otrzymywać regularne i satysfakcjonujące wynagrodzenie należy cechować się konsekwencją i umiejętnością efektywnego zarządzania czasem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here