Kiedy warto zdecydować się na napisanie podania o pracę?

0
387
wzór podania o pracę

Nie przejmuj się szczególnie tym, że firma, w której chciałbyś się zatrudnić, nie prowadzi w danym momencie żadnej rekrutacji i teoretycznie nie szuka do siebie nowych pracowników. Tak czy owak wciąż możesz do niej napisać. Nadal masz prawo się do niej zgłosić i nie jest wcale powiedziane, że to zgłoszenie zostanie pomięte, zignorowane lub odebrane jakkolwiek negatywnie. Przygotuj sobie podanie o pracę z pomocą strony https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/ i zacznij traktować ten dokument jak taką furtkę otwierającą przed tobą zupełnie nowe ścieżki kariery. Niejednokrotnie różni ludzie otrzymywali posady w dużych korporacjach i znanych przedsiębiorstwach właśnie dlatego, że sami wykazali się inicjatywą i sami przesłali do tych firm swoją kandydaturę.

Jak napisać podanie o pracę?

Podanie zawsze możesz napisać. Nic na tym nie tracisz, a zyski mogą być naprawdę duże. Nie odbieraj sobie tej szansy. W pewnych przypadkach napisanie i przesłanie podania o pracę może być właśnie najlepszym wyjściem z stacji, zwłaszcza wtedy, gdy nie masz jeszcze szczególnego doświadczenia zawodowego albo nawet w ogóle go nie posiadasz i dlatego też próbujesz dostać się po prostu na jakiś taż. Po odbyciu takiego stażu pojawia się druga sposobność do wykorzystania podania o pracę. Jest nią próba uzyskania stałej pracy w firmie, w której zdobywało się pierwsze doświadczenie zawodowe. Wzór podania o pracę bardzo często ma właśnie specjalnie wyznaczone miejsce na opisanie swoich doświadczeń z daną firmą, zwłaszcza jeśli miało się okazję w niej pracować (choćby i nawet miało to miejsce lata temu).

Przeczytaj też: https://isokolka.eu/kraj-swiat/35289-najczestsze-bledy-popelniane-w-tworzeniu-listu-motywacyjnego

Ogólnie rzecz biorąc z podań o pracę powinieneś korzystać zawsze wtedy, gdy masz zamiar dostać się do firmy nieprowadzącej w danym momencie żadnej oficjalnej rekrutacji. Brak ofert nie jest równoznaczny z niemożnością powiększenia zespołu o dodatkowych pracowników. Czasami, jeżeli kandydatura jest szczególnie atrakcyjna, pracodawcy potrafią stworzyć dla jednego specjalisty nawet dodatkowe miejsce w swoich szeregach, byleby tylko dać sobie dostęp do jakichś konkretnych kompetencji i twardych umiejętności, popartych różnymi sukcesami i wyraźnymi osiągnięciami. Często też podania o pracę są po prostu składowane i wykorzystywane przy kolejnych rekrutacjach. Nawet jeśli nie otrzymasz pozytywnej odpowiedzi od razu, wciąż możesz ją uzyskać po paru tygodniach czy nawet miesiącach.

Popatrz więc sobie teraz na różne oficjalne wzory podań o pracę i w oparciu o jeden z nich przygotuj swoją własną wersję tego dokumentu. Nie bój się też aktywnie się nim posługiwać. Nikt nie da ci świetnej pracy, dopóki sam się o nią nie postarasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here