Praca zdalna a korzyści dla pracodawcy i pracownika

0
1068
Praca zdalna

Praca zdalna to wciąż temat dosyć nowy i wielu pracodawców podchodzi do niego nieufnie, mimo że coraz więcej badań potwierdza, że ten typ realizowania obowiązków jest równie skuteczny, a może nawet skuteczniejszy, niż tradycyjne stawianie się w firmie. Oczywiście jest masa zawodów, w których praca zdalna się nie sprawdzi, bo wymagają fizycznej obecności, ale każda posada oparta o oprogramowanie komputerowe lub polegająca głównie na zadaniach intelektualnych może być równie dobrze realizowana z domu.

Co zyskuje pracodawca?

Przede wszystkim oszczędność. Jeśli pracownicy realizują swoje obowiązki z domu, automatycznie nie zużywają zasobów firmowych, czyli prądu, wody itp., ale również nie trzeba dla nich organizować dodatkowego miejsca pracy. Dzięki temu pracodawca może zaoszczędzić również na wynajmowanej firmowej powierzchni. Ponadto, o czym już napomknęliśmy we wstępie, pracownicy są bardziej wydajni, kiedy mogą pracować w przestrzeni, w której czują się bardziej komfortowo.

Liczne testy wskazują na to, że podwładni pracujący zdalnie wykonują tyle samo (a często nawet więcej) pracy, niż osoby obecne fizycznie w firmie. Wielu pracodawców martwi się o to, że ludzie będą wykorzystywali sytuację, żeby nic nie robić, ale prawda jest inna. Mimo że zdarzają się oszuści, to zdecydowana większość pracowników sumiennie realizuje zamierzenia. Poza tym na rynku istnieją liczne programy, za pomocą których można kontrolować pracę zdalną.

Więcej na ten temat przeczytasz tu: https://dlafirm.eu/

Co zyskuje pracownik?

Osoba pracująca zdalnie zyskuje przede wszystkim komfort wyboru, w jaki sposób chce spełniać swoje obowiązki. Może usiąść przed biurkiem, w fotelu, a nawet położyć się w łóżku, jeśli przyjdzie jej taka ochota. Jako że zostaje w domu, może w chwili przerwy zająć się drobnymi pracami albo zaopiekować się dziećmi lub zwierzętami, jeśli takowe posiada. Poza tym taka forma zatrudnienia daje ogromną oszczędność czasu, ponieważ eliminuje konieczność dojazdów do firmy, co również wpływa na ograniczenie koniecznych wydatków związanych z pracą.

Tu http://www.businesskontakt.pl/ przeczytasz o pracy zdalnej i znajdziesz nowe oferty.

Jak widzimy, plusów takiego zatrudnienia jest bardzo dużo i będą się one mnożyły wraz z rozwojem technologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here