Jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiej

0
1467
Jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiej

Praca licencjacka jest dla wielu pewnego rodzaju przełomem. Etapem, który zamyka jakąś część naszego życia, otwiera zaś drugą, zupełnie inną. Wreszcie – zanim co do czego – jest zmorą i widmem, wiszącym nad każdym studentem. Dlatego też nie warto odkładać jej napisania na ostatnią chwilę, tylko zabrać się za nią – w miarę możliwości – od razu.

Pisanie pracy licencjackiej

Jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiejSamo jednak napisanie pracy licencjackiej – choć żmudne, długotrwałe i ze wszech miar wyczerpujące – jeszcze niczego nie kończy ani nie przesądza. Wtedy zaczyna się kolejny etap udręki każdego studenta – cała rzesza formalności, a wśród nich – ta nieszczęsna strona tytułowa pracy. Wielu przeraża już sama myśl o tym, jednakże nie ma czego się obawiać. Bo zaprojektowanie i stworzenie strony tytułowej pracy licencjackiej jest banalne i proste. To tylko tak groźnie wygląda, ale to jedynie pozory. No dobrze, ale jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiej? Opisuję i objaśniam, proszę więc czytać bardzo uważnie.

Jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiej?

Istnieje pewien ogólny schemat wyglądu strony tytułowej. Jeśli więc weźmiemy go pod uwagę, dowiemy się kilku naprawdę istotnych rzeczy. Pierwszą rzeczą, jaka musi pojawić się na stronie tytułowej, jest nazwa uniwersytetu lub innej szkoły wyższej, na której studiujemy. Tu należy pamiętać, że zapisujemy ją w pełni – tak więc bez żadnych skrótów, proszę. Pełna nazwa uczelni i to na samej górze strony. Poniżej umieszczamy nazwę wydziału, na którym studiowaliśmy oraz sporządziliśmy naszą pracę licencjacką. Tutaj też należy zastosować pełną nazwę – zapomnijcie więc o jakichkolwiek skrótach. Dobrze widziane jest także podanie nazwy instytutu, katedry, lub zakładu w jakim praca została wykonana, aczkolwiek nie zawsze jest to konieczne.

Pod spodem umieszczamy nasze imię i nazwisko oraz numer indeksu. Ważne jest też napisanie pod tym stopnia naukowego oraz personaliów naszego promotora. Kolejną rzeczą jest temat naszej pracy – najlepiej pogrubiony, aby był dobrze widoczny. Wszak to jeden z najważniejszych elementów naszej strony tytułowej. Stronę tytułową pracy licencjackiej uzupełniają takie dodatki, jak miejscowość i rok sporządzenia pracy – oczywiście na samym dole. Teraz już wiesz, jak powinna wyglądać strona tytułowa pracy licencjackiej. Pędź więc ją wydrukować i oprawić! Powodzenia na obronie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here