Psychologia, czy zarządzanie? Co wybrać, gdy czujesz, że stanowiska menedżerskie są dla Ciebie?

0
14
Psychologia, czy zarządzanie

Właśnie ukończyłeś szkołę średnią i stoisz przed trudnym wyborem odpowiedniego kierunku studiów. Chciałbyś zostać menadżerem sprawnie zarządzającym zespołem pracowników i zastanawiasz się, czy wybrać zarządzanie, a może psychologię. Który z tych kierunków da Ci lepsze kompetencje zawodowe i pozwoli skutecznie zarządzać zasobami ludzkimi?

Jak zostać sprawnym menadżerem?

Dobry menadżer to osoba, która potrafi stworzyć zgrany, doskonale zorganizowany i świetne współpracujący ze sobą zespół. To osoba o wyjątkowych umiejętnościach interpersonalnych i organizacyjnych, efektywnie zarządzająca pracownikami, tak, aby wspólnie osiągali oni wyznaczone cele. Silną stroną skutecznie działającego lidera jest też komunikacja. Musi on umieć sprawnie komunikować się z ludźmi, a także potrafić ich słuchać. Nikt nie rodzi się jednak z kompletem tych umiejętności, ale można je zdobyć podczas studiów, wybierając kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi studia Śląsk. Po ich ukończeniu będziesz właściwie przygotowany i wyposażony w odpowiednią wiedzę i kompetencje, które pozwolą Ci sprawnie kierować zespołem pracowników.

Zarządzanie – kierunek z przyszłością

Zarządzanie to kierunek z przyszłością. Pracodawcy wciąż bowiem szukają sprawnych menadżerów, którzy dzięki właściwemu zarządzaniu kapitałem ludzkim, korzystnie wpływają na efektywność pracy kadry pracowniczej i tym samym na finanse przedsiębiorstwa. Absolwenci tego kierunku są od początku wszechstronnie przygotowani do pracy na stanowisku menadżera. Mają wypracowane odpowiednie cechy, które zdecydowane ułatwiają im pracę na stanowiskach kierowniczych. Podczas studiów zdobywają oni niezbędną wiedzę, jak również praktyczne umiejętności, które pomagają im zbudować silny, zmotywowany do pracy zespół pracowników.

Dla kogo ten kierunek studiów?

Jeśli lubisz i chcesz pracować z ludźmi, to studia na kierunku zarządzanie będą dla Ciebie trafnym wyborem. Są one dedykowane osobom, które chcą zdobyć niezbędną wiedzę i odpowiednie kompetencje do kierowania zespołem pracowników. W trakcie kształcenia nie tylko zdobędziesz niezbędne umiejętności do zarządzania kadrami, ale także wiedzę z zakresu psychologii i socjologii.

Absolwenci tego kierunki zwykle nie mają większych problemów z zatrudnieniem. Mają szerokie możliwości podjęcia pracy na stanowiskach menadżerskich w przedsiębiorstwach rozmaitych branż. Mogą też pracować jako specjaliści w działach HR. Są również doskonale przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studia na tym kierunku to pewność stabilnej, niezwykle ciekawej pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here