Jak myć okna tak, aby dłużej zachowały blask?

0
965
mycie okien w mieszkaniach warszawa

Czyste okna zawsze robią dobre wrażenie. Jest to bardzo ważne, jeśli posiadasz duże okna. Odpowiednia ich czystość wpływa na wpadanie światła do domu, a to z kolei przekłada się na wiele innych rzeczy, na przykład na samopoczucie domowników.

Mycie okien w mieszkaniach — kiedy to robić?

Ważne jest, aby wybrać dobry czas na mycie okien w mieszkaniach. Warszawa i inne duże miasta są pełne samochodów i spalin, które osiadają się również na oknach i framugach. Dlatego w dużych miastach (szczególnie jeśli mieszkach przy zatłoczonych ulicach) okna powinno się myć dosyć często i najlepiej w porach mniej natężonego ruchu samochodowego — na przykład w weekend, wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Okien na pewno nie należy myć wtedy, gdy na dworze panują minusowe temperatury. Szkło okna jest wtedy delikatniejsze i może pęknąć. Nie powinno się myć okien również w bardzo ciepłe i słoneczne dni. Woda i płyny do mycia okien zasychają wtedy bardzo szybko i na oknach mogą pojawić się smugi.

Mycie okien — zmień płyn do mycia okien

Klasyczny płyn do mycia okien niekoniecznie jest najlepszym środkiem, które umożliwi kompleksowe mycie okien. Warszawa to miejsce, w którym coraz częściej można kupić skuteczne i ekologiczne środki do czyszczenia okien. Warto wypróbować takie specyfiki.

Można również samemu stworzyć płyn do mycie okien. Na początek warto wypróbować ciepłą wodę z octem — świetnie sprawdza się na zwykłe zabrudzenia. Podobne efekty można również uzyskać stosując ciepłą wodę z sokiem z cytryny. Wypróbuj również dolać płyn do mycia tkanin do ciepłej wody — zapewni to czystość i bardzo przyjemny zapach.

Mycie okien — polerowanie również ma znaczenie

Każda osoba, która kiedykolwiek myła okna, wie, że to, czym wycierane są okna, ma ogromne znaczenie. Większość osób poleruje okna zwykłą szmatką lub ręcznikami papierowymi. Warto wypróbować inne tworzywa.

Do polerowania szkła świetnie sprawdzą się stare gazety — trzeba jednak uważać, aby były one miękkie, aby nie porysowały szyby. Farba drukarska świetnie zapobiega powstawaniu niechcianych zacieków i smug. Wypróbuj również stare, nylonowe rajstopy — zdziwisz się, jak dobrze poleruje się nimi szyby.

Znaczenie ma również sposób wycierania okien. Najpierw powinno się wycierać okna ruchami pionowymi, a następnie ruchami poziomymi. Pozwoli to na uniknięcie powstawania smug.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here