Celnik – jak nim zostać?

0
1060
celnik

Chcąc podjąć się pracy jako cennik Musimy pamiętać o spełnieniu pewnych wymogów. Przede wszystkim będzie to posiadanie polskiego obywatelstwa i posiadanie pełni praw publicznych. Nie możemy być pozbawienie prawa do czynności prawnych oraz być skazanym prawomocnym wyrokiem. Nie możemy mieć za sobą również żadnych zarzutów natury moralnej czy obyczajowej. Jakie są wstępne wymagania do pracy jako cennik oraz Jakie wykształcenie jest nam potrzebne? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-celnikiem-pracuj-jako-celnik/

Wstępne wymagania dotyczące pracy celnika

W ustawodawstwie celnik nazywany jest osobą o nieposzlakowanej opinii praktyce zdobycie zaświadczenia o niekaralności będzie nam potrzebne, jeżeli staramy się o stanowisko celnika. Do służby celnej nie mogą być przyjęte osoby, które w jakikolwiek sposób podejmowały współpracę z organami bezpieczeństwa w okresie PRL. Zważywszy, że na rynku pracy dominują dzisiaj osoby w żaden sposób nie wplątany z komunistyczny reżim, w zasadzie każdy spełnia ten wymóg. Dodatkowo musisz być w dobrej kondycji zdrowotnej. Dokładnej badania przeprowadzone przez lekarza medycyny pracy muszą być przez ciebie dostarczone. Na pewno przyda ci się również dobra kondycja fizyczna, a także prawidłowy wzrok, węch i słuch.

Jakie wykształcenie jest nam potrzebne, aby zostać celnikiem? 

Tak naprawdę nie ma żadnego wymogu dotyczącego posiadania konkretnego rodzaju wykształcenia. Musimy ukończyć dowolną szkołę średnią lub policealną. W ogłoszeniu o pracę w Służbie Celnej bardzo często zwracana jest Uwaga na umiejętności miękkie oraz znajomość języków obcych. Angielski jest to minimum. Dodatkowym atutem jest też znajomość jeszcze jednego, w którym posługują się obywatele sąsiadujących z Polską państw. Dobrze, jeżeli posiadamy prawo jazdy, oraz jakiekolwiek pojęcie dotyczące prawa materialnego.

Zobacz też: http://www.financialfuture.pl/jubiler-jak-wyglada-praca-obowiazki-wynikajace-z-pracy-jubilera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here