Studia podyplomowe? Dlaczego warto się na nie wybrać i co zyskujesz po ich ukończeniu?

0
876
Studia podyplomowe

Zdobycie tytułu licencjata czy magistra nie musi być równoznaczne z zakończeniem edukacji. W wielu przypadkach warto rozważyć studia podyplomowe, dzięki którym można zdobyć dodatkowe kwalifikacje w konkretnej dziedzinie. Co ważne, zajęcia na studiach podyplomowych mają głównie wymiar praktyczny.

Studia podyplomowe: szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji

Specjaliści – właściwie niezależnie od branży – są obecnie najbardziej cenioną grupą zawodową. Zajmują dobrze płatne stanowiska lub prowadzą własną działalność, a z innymi firmami związani są kontraktem. Wyspecjalizowanie się w określonej dziedzinie i stanie się cenionym ekspertem wymaga jednak wielu lat doświadczenia.

Pomóc może w tym ukończenie dodatkowych kursów, szkoleń i studiów podyplomowych. Na przykład Wyższa Szkoła Bankowa przygotowuje kierunki i programy studiów podyplomowych w oparciu o potrzeby rynku pracy (z ofertą można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe). Dzięki temu słuchacze mają pewność, że uczą się rzeczy przydatnych także z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy lub klienta.

Praktyczne studia

Co bardzo istotne, większość zajęć na studiach podyplomowych ma charakter warsztatowy. Uczestnicy skupiają się na analizowaniu ważnych case studies, tworzą własne projekty czy biorą udział w grach symulacyjnych. Dzięki takiej formie zajęć znacznie lepiej przyswajają wiedzę. Na zajęciach można również poznać innych słuchaczy, działających w różnych branżach, dzięki czemu możliwa jest wymiana ciekawej i praktycznej wiedzy. Wykładowcy z kolei to praktycy, a partnerami wielu kierunków studiów są cenione i znane firmy oraz organizacje branżowe z całej Polski.

Ukończenie studiów podyplomowych dobrze postrzegane przez pracodawców

Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, którym zależy na rozwoju i które robią wszystko, by zdobywać nowe umiejętności i poszerzać posiadaną już wiedzę. Ukończenie studiów podyplomowych doskonale wpisuje się w ten schemat. Gotowość do nauki i podnoszenia swoich kompetencji jest niezwykle istotna – w niemal każdej branży obserwuje się liczne zmiany i nowości, z którymi należy się jak najszybciej zapoznać.

Co jeszcze dają studia podyplomowe?

Nie da się ukryć, że wiele osób decyduje się na studia podyplomowe z jakiejś dziedziny ze względu na własne zainteresowania – nie zawsze są to studia ściśle związane z pracą zawodową. To niezwykle istotne, bo pokazuje, że można rozwijać się w różnych dziedzinach, a celem nie zawsze musi być wyłącznie sukces zawodowy.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here