W jaki sposób najlepiej fotografować ludzi?

0
1003
jak poprawnie fotografować ludzi?

Fotografowanie ludzi nie jest wcale prostym zadaniem. Nie ma też na to jednej, gotowej receptury. Po prostu istnieją sposoby, które sprawdzają się w mniejszym lub większym stopniu. Na pewno jako podstawę przy fotografowaniu ludzi możemy przyjąć szczerość oraz uczciwość intencji. W innym wypadku nie mamy co liczyć na autentyczny portret. Co jest jeszcze istotne oprócz tego? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak fotografować ludzi, by uzyskać, jak najlepsze rezultaty.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-fotografowac-ludzi/

Ludzie w obiektywie

Fotografowanie ludzi to najbardziej urokliwy rodzaj fotografii. Każdy człowiek żyjący na świecie jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Oprócz odmiennego wyglądu, posiada również swoje życie, historię oraz doświadczenia. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego efektu, powinniśmy przyczynić do tego, żeby za pomocą zdjęcia opowiedzieć część historii życia danego człowieka. Nie każdy fotograf lubi zbliżać się tak do osoby, którą zamierza fotografować, jednak są też tacy, co bez tego nie wyobrażają sobie pracy.

Skup się na pracy!

Podczas fotografowania ludzi nie ma jednego sprawdzonego sposobu, który sprawdzi się w przypadku każdego człowieka. Istnieje jednak kilka metod, które mogą nam to zadanie ułatwić. Po pierwsze musimy mieć świadomość, że czasami to my jesteśmy największym problemem podczas wykonywania zdjęć, wynika to z naszego nieodpowiedniego zachowania. Wtedy człowiek, któremu chcemy zrobić zdjęcia nie będzie chciał z nami współpracować. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Musimy pamietać, że musimy być autentyczni, osoba fotografowana musi widzieć że mamy dobre zamiary i nie chcemy jej oszukać.

Kolejna ważna kwestia to to, że zawsze musimy wiedzieć po co fotografujemy drugą osobę. Jeżeli nie będziemy posiadać tej wiedzy, może nam się nie udać przekonać jej do sesji. Najwięcej jesteśmy w stanie osiągnąć, gdy będziemy stonowani nie tylko w gestach, ale też słowach. To, że ktoś wyraził zgodę na fotografowanie, jest już dużym sukcesem. Kolejnym krokiem jest delikatne poinstruowanie go, jak ma się zachowywać przed aparatem.

Zobacz też: http://www.financialfuture.pl/surrealizm-w-malarstwie-jak-go-rozpoznac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here