Jak znaleźć dobrą pracę

3
1831
jak znaleźć dobrą pracę

Zastanawiasz się jak znaleźć dobrą pracę? Obecna sytuacja na rynku pracy jest bardzo łaskawa dla pracowników. Polskim firmom brakuje rąk do pracy. Przez wakaty na wielu stanowiskach przedsiębiorstwom grozi ryzyko przestojów. Dzisiaj pracę znajdzie każdy, nie trzeba szczególnych kwalifikacji i umiejętności. Jednak różnica między jakąkolwiek pracą a dobrą pracą jest zasadnicza. Jeśli chcemy być zatrudnienie w miejscu pracy, w którym będziemy mogli się realizować zawodowo, zarabiać duże pieniądze i mieć perspektywy na rozwój i awans musimy się bardzo postarać.

Predyspozycje zawodowe

Warto abyś najpierw sprawdził swoje predyspozycje zawodowe. Wiele powiedzą ci wyniki testy na preferencje jakie posiadasz. Jeśli taki test przeprowadzisz pod okiem psychologa wyniki będą w peni rzetelne. Dowiesz się wtedy czy nadajesz się do pracy zespołowej, czy masz zdolności przywódcze, czy może tez preferujesz indywidualny styl pracy. Test pomoże ci również określić jakie zawody powinny być twoim naturalnym wyborem ze względu na twój profil charakterologiczny. Nie każdy będzie miał smykałkę do elektroniki, nie każdy też będzie się nadawał na nauczyciel. Warto wybrać więc taki zawód, w którym będziemy czuli się po prostu dobrze.

Jak znaleźć dobrą pracę? Ucz się!

Nauka jest podstawą. Uczymy się całe życie. Aby być atrakcyjnym w oczach pracodawców musimy stale podnosić swoje kwalifikacje. Bardzo dobrą opcją jest nauka języków obcych. Znajomość angielskiego jest podstawą, która będzie od ciebie wręcz wymagana. Dlatego taką umiejętnością nie olśnisz rekruterów. Znajomość dodatkowych języków: niemieckiego, rosyjskiego, chińskiego czy arabskiego to już coś, co sprawi, że pracodawcy będą się o ciebie starać. Wiele polskich firma prowadzi rozległe interesy na całym świecie. Pracownicy, którzy znają języki są więc dla nich na wagę złota.

Jak znaleźć dobrą pracę? Podnoś swoje kwalifikacje. Zapisz się na różnego rodzaju szkolenia i kursu, które pozwolą ci dogłębnie poznać branżę, w której masz zamiar pracować. Stań się ekspertem w swojej dziedzinie. Wówczas nie będziesz mógł narzekać na brak ofert. Czasami takie kursy czy szkolenia trochę kosztują. Dlatego będziesz musiał zainwestować nieco pieniędzy aby posiać pożądaną wiedzę i umiejętności. W ostatecznym rozrachunku, kiedy znajdziesz wymarzoną, dobrze płatną prace, taka inwestycja z pewnością ci się zwróci.

Jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, zastanów się nad możliwością kontynuacji nauki na studiach podyplomowych. TO może znacznie poszerzyć twoją wiedzę i podnieść twoje kwalifikacje. Taka informacja w CV zawsze będzie dobrze wyglądała w oczach potencjalnego pracodawcy. A wcześniej – jeszcze na etapie – studiów warto podejmować praktyki, nawet bezpłatne. Pozwoli ci na rozbudowanie sieci kontaktów i wyrobienie dobrej opinii o sobie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here