Litecoin prognozy

3
1882
litecoin prognozy

Na fali sukcesu bitcoina, który został wprowadzony do obiegu w 2009 roku, w kolejnych latach zaczęły jak grzyby po deszczu powstawać kolejne kryptowaluty. Rozpaliły one umysły wielu spekulantów otwierając przed nimi nowe możliwości na osiąganie zysków. Jedną z takich kryptowalut jest litecoin. Powstał w 2011 roku. Jego twórca jest powszechnie znaną osobą, nie ukrywająca się na za pseudonimem. To George Lee, były pracownik Google. Litecoin ma bardzo podobną budową i zasady działania do bitcoina. Jednak istnieje też wiele różnic, które mogą spowodować, że dla niektórych inwestorów Litecoin może być bardziej atrakcyjny. Litecoin prognozy na przyszłość ma całkiem optymistyczne, dlatego spodziewamy się wzrostu jego kursu.

Litecoin prognozy

Analitycy rynku kryptowalut zauważają, że – podobnie jak w przypadku bitcoina – w obiegu może być jedynie ograniczona ilość Litecoinów. Ale jeśli w przypadku najpopularniejszej kryptowaluty szacunki mówią o 21 milionach, to w przypadku Litecoin ta liczba rośnie do 84 milionów. Według danych z początku grudnia wydobytych jak narazie zostało około 54 milionów litecoinów. Kurs litecoina swoje maksimum osiągnął pod koniec 2017 roku kiedy trzeba było za niego zapłacić ponad 1300 zł. Wzrost kursu był bardzo dynamiczny. Następnie nastąpił równie spektakularny zjazd cenowy. Obecnie za litecoina zapłacimy około 400 zł. Czy to dobry moment na wejście w tę inwestycję? Niektórzy analitycy twierdzą, że obecna cena jest w fazie konsolidacji przed kolejnym atakiem na szczyty. Ale są też komentarze, które mówią, ze litecoin się skończył i wystrzał jego kursu w zeszłym roku to jego ostatnie podrygi. My skłaniamy się do stwierdzenia, że wszystko zależy od bitcoina. Jeśli on będzie rósł to na jego fali urosną też inne kryptowaluty. Faktem jest, że litecoin jest bardzo atrakcyjny zwłaszcza dla debiutantów na rynku kryptowalut ze względu na swoją cenę, która jest o wiele bardziej przystępna niż ma to miejsce w przypadku bitcoina.

Wydobywanie litecoin

Kopanie litecoinów odbywa się na podobnych zasadach jak w wypadku wydobywania bitcoinów. Potrzebujesz sprzętu o dużej mocy obliczeniowej, który pozwoli na rozszyfrowanie problemu kryptograficznego i wytworzenie nowego bloku w systemie blockchain. Jednak sama moc obliczeniowa ani wydajny system chłodzący nie wystarczą. Koparki litecoin tym różnią się od koparek bitcoina, że muszę również wykazywać szybką pamięcią. Taki wymóg stawia przed górnikami wykorzystywana w litecoinie funkcja Scrypt. Warto zaznaczyć, że praca takich koparek polega nie tylko na wydobywaniu kryptowaluty ale również na wspieraniu całej sieci blockchain. Często górnicy łączą swoje urządzenia dla uzyskania większej mocy obliczeniowej. Wspólne kopanie ma wiele zalet. Dzięki takiemu rozwiązaniu do kopania mogą nadawać się komputery o mniejszej mocy. Możliwe również, że czas potrzebny do wydobycia kryptowaluty będzie znacznie krótszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. W zasadzie można by wydać te 400 i zapomnieć. A po pary latach może się okazać, żę bedzie na samochoód. Ciekawa opcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here