Gdzie szukać dobrej pracy w Żorach

0
1172
Gdzie szukać dobrej pracy w Żorach

Może jesteś świeżo upieczonym absolwentem, a może zwolnionym po wielu latach pracy pracownikiem, albo po prostu chcesz zmienić pracę, ponieważ obecna Cię nie satysfakcjonuje? Bez względu na powody warto znać sposoby znalezienia pracy, która będzie spełniała wszelkie Twoje oczekiwania.

Przeważnie jedną trzecią doby spędzamy w pracy, dlatego marnowanie czasu na aktywność, która nie daje poczucia spełnienia, a jest stratą energii, nie jest dobrym wyborem. Dobrze poznać metody zmieniające ten stan rzeczy.

Analiza sytuacji

Przede wszystkim należy się spokojnie zastanowić, co chcemy robić w życiu zawodowym. Warto pomyśleć o swoich dobrych i złych stronach. Może interesuje nas praca w konkretnym zawodzie, ale nigdy nie pracowaliśmy na podobnym stanowisku? Może widzimy swoją przyszłość w handlu, w sprzedaży bezpośredniej? Może praca w biurze podróży będzie dla nas odpowiednia, ponieważ podróże od dawna są naszą pasją? Radzimy przeanalizować swoje umiejętności i zdolności oraz predyspozycje, by lepiej ukierunkować swoje działania. Dobrze jest skorzystać z pomysłów przedstawionych na stronach internetowych. Na interii opublikowany został artykuł na temat zawodów deficytowych – możesz z niego dowiedzieć się jakie „kwalifikacje warto zdobywać”. Mogą nas zainspirować do aktywności w tym kierunku.

Profesjonalne Curriculum Vitae

CV jest dokumentem, który informuje przyszłego pracodawcę o naszych umiejętnościach, kwalifikacjach i predyspozycjach. Dobrze skonstruowane potrafi zachwycić, a na pewno może być naszą wizytówką.  Warto przedstawiać rzeczy wiarygodne, zgodne z rzeczywistością. Nie ma sensu informować o bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, gdy wiedza w tym zakresie nie jest nawet podstawowa. Jeżeli poświęcimy więcej czasu na stworzenie idealnego CV oraz listu motywacyjnego, możemy w przyszłości liczyć na znalezienie pracy, która nas usatysfakcjonuje. W Internecie można znaleźć poradniki, a także narzędzia pozwalające stworzyć tego typu dokumenty na miarę obecnych czasów. Rekruterzy zwracają uwagę także na wizualne aspekty tych aplikacji. W końcu chodzi o to, by wyróżnić swoją kandydaturę w każdym aspekcie.

Poznanie firmy kluczem do sukcesu

Jeśli aplikujemy do konkretnej firmy, to warto skontaktować się z nią w trakcie procesu. Oferty pracy w Żorach dostępne w serwisie aplikuj.pl pozwalają także na poznanie wizytówki firmy, która w tym miejscu zamieszcza ogłoszenie. Może to być dobry krok w kierunku uzupełnienia wysłanego CV i listu motywacyjnego. Można również tą drogą sprawdzić czy dokumenty dotarły, a nawet zorientować się, czy istnieje szansa na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Serwisy dedykowane pracy umożliwiają zarejestrowanie się i stworzenie profilu, w którym można załączyć CV. Daje nam to większą szansę bycia zauważonym przez przyszłego pracodawcę. Rekruterzy przeglądają takie serwisy oraz media społecznościowe typu LiknedIn.

Zawsze trzeba być przygotowanym

Przed rozmową kwalifikacyjną o pracę postarajmy się zapoznać ze wszystkimi informacjami na temat firmy, przyszłego pracodawcy. Nie chodzi tu tylko o wiedzę dotyczącą branży, albo ilości pracowników. Chodzi o treści bardziej szczegółowe. Najlepiej sprawdzić ich stronę internetową. Wyszukiwarka Google pozwoli zdobyć dokładną wiedzę na ten temat. To wszystko po to, by podczas rozmowy kwalifikacyjnej z łatwością odpowiedzieć na wiele, czasem szczegółowych, pytań związanych z firmą a także pozwoli wywrzeć pierwsze dobre wrażenie. Wiedza o tym, jak grzecznie odmówić także może się przydać. Artykuł na ten temat można przeczytać w pszczyńskim serwisie pless.pl

Pamiętajmy, że rekruterzy mogą nas zapytać o prawie wszystko. Możemy spotkać się z pytaniami typu: ile chcielibyśmy zarabiać?, albo co nas motywuje w pracy lub kto jest naszym wzorem do naśladowania? Spróbujmy wcześniej przygotować sobie odpowiedzi na tego typu i podobne pytania. Powinniśmy także zadawać własne, wcześniej przygotowane i przemyślane pytania. Właściwy ubiór, podziękowania i uśmiech na końcu rozmowy będzie świetnym dopełnieniem tego etapu rekrutacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here