Rynek magazynowy – prognozy na kolejne lata

0
1566
Rynek magazynowy – prognozy na kolejne lata

Obecne lata trzeba określić mianem złotych dla rynku magazynowego w Polsce. Rozwija się on prężnie i na razie nie zapowiada się, aby miał zwolnić. Nieustannie pojawiają się nowe magazyny i hale produkcyjne – w Łodzi, Warszawie, na Śląsku itd. Zasoby nowoczesnej powierzchni wciąż rosną. Co czeka rynek magazynowy w najbliższej przyszłości?

Rynek nieruchomości w Polsce, m.in. mieszkaniowy, ale i powierzchni biurowych i magazynowych, rozwija się prężnie. Nowoczesne obiekty powstają w całej Polsce – m.in. magazyny w Łodzi, Wrocławiu, nieopodal stolicy itd. Jak wyglądać będzie sytuacja w najbliższych latach?

Gdzie będą powstawać kluczowe inwestycje?

Jaki będzie dalszy rozwój rynku magazynowego? Najważniejsze inwestycje zapewne w Polsce Centralnej, niedaleko kluczowych szlaków komunikacyjnych – np. autostrad A1 i A2, a także drogi ekspresowej S8.

Dobrze rozwinięta infrastruktura i świetna lokalizacja sprawiają, że magazyny na wynajem w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku będą nadal powstawać najczęściej. Budowa trasy ekspresowej S5, łączącej Poznań i Wrocław, zapewne przyczyni się do rozwoju i korzyści w tych regionach. Dolny Śląsk ma wiele zalet przyczyniających się do rozwoju sektora – dobrą lokalizację dla międzynarodowej dystrybucji, mocny przemysł i rynek konsumencki Wrocławia, a także dostępność gruntów.

Wzrośnie też zainteresowanie Lublinem i jego okolicami. Niebawem zostanie zrealizowana budowa drogi ekspresowej S17, w wyniku czego miasto zyska szybkie i wygodne połączenie z Warszawą.

Wzrost znaczenia branży e-commerce

Od kilku lat zmieniają się nawyki konsumentów i ich wymagania – np. dotyczące wielkości sklepów i salonów, a także ich lokalizacji. Coraz bardziej rośnie też popularność zakupów przez Internet.

Rozwój rynku magazynowego wynika w dużym stopniu ze wzrostu znaczenia branży e‑commerce. Parki logistyczne oferujące magazyny na wynajem w Łodzi, Warszawie itd. kierują swoją ofertę w dużym stopniu właśnie do klientów e-commerce.

Oczekiwania i potrzeby wciąż się zmieniają, rosną wymagania najemców – w najbliższych latach na pewno czeka nas wiele nowoczesnych inwestycji i ważnych transakcji na polskim rynku powierzchni magazynowych. Można spodziewać się, że ponownie odnotujemy znaczny wzrost liczby magazynów oraz powierzchni magazynowej w Łodzi, Wrocławiu, pod Warszawą itd. oraz intensywnego wdrażania nowoczesnych systemów i inteligentnych urządzeń w magazynach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here