Czy polskie firmy dbają o ochronę środowiska naturalnego?

0
1673
Czy polskie firmy dbają o ochronę środowiska naturalnego?

Ostatnie 30 lat to czas ogromnych zmian w krajach europejskich w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że aż o 90% zmniejszyła się emisja tlenków azotu dzięki wprowadzeniu katalizatorów, a większość paliw udało się pozbawić ołowiu. Zmian tych dokonano przede wszystkim na skutek ograniczenia produkcji oraz co najważniejsze – unowocześnieniu i modernizacji systemów ochrony środowiska w firmach czy zakładach, których działanie było szczególnie niebezpiecznie dla środowiska naturalnego. Jako przykłady można wymienić tutaj huty, elektrownie, kopalnie czy fabryki.

Walka o środowisko naturalne jest ważna dla coraz więcej firm 

Coraz więcej zakładów i firm europejskich stara się w odpowiedni sposób dbać o środowisko naturalne. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie każdego roku zakłady produkcyjne, ale także małe i średnie firmy walczą o certyfikat ISO 14001. Mogą ubiegać się o niego te z nich, których działalność ma wyraźnie mniejsze negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. ISO 14001 to System Zarządzania Środowiskowego, które pozwala określić negatywny wpływ danej firmy na środowisko naturalne, pomaga dostosować się jej do przepisów prawnych i zracjonalizować planowane wydatki na zasoby naturalne.  

Polskie realia ochrony środowiska w firmach  

Polskie firmy coraz częściej decydują się na przystąpienie do Systemu Zarządzania Środowiskowego. Te z nich, które legitymują się certyfikatem ISO 14001 są wiarygodnymi, nowoczesnymi oraz konkurencyjnymi graczami na rynku nie tylko polskim, ale także europejskim czy światowym.  

Niektóre micro i małe przedsiębiorstwa w Polsce nie są w pełni gotowe do wdrożenia Systemu Zarządzania Środowiskiem. Nie znaczy to jednak, że nie mogą już teraz budować swojego wizerunku jako firmy troszczącej się o środowisko naturalne. Jak starać się o certyfikat? Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej https://pro.bureauveritas.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here