Przelicznik BTC

3
2450
Przelicznik BTC

Inwestowanie w tradycyjne waluty ma swoje wady i zalety. Jest to dość bezpieczny sposób inwestowania pieniędzy przy założeniu, że jesteśmy zaznajomieni z najnowszymi wiadomościami z rynków finansowych. Niewątpliwą wadą jest to, że wahania kursu tradycyjnych walut są dość niewielkie. Dlatego część inwestorów powoli zaczęła się interesować inwestowaniem w kryptowaluty. W tym przypadku wahania kursów są znacznie większe. Weźmy pod uwagę najpopularniejszą kryptowalutę: Bitcoin (BTC). Jeszcze w styczniu przelicznik BTC do PLN wynosił ok. 60000 zł. Dziś jest to już „tylko” ok. 30000 zł.

Przelicznik BTC – Kiedy inwestować w Bitcoiny?

Aby skutecznie zarabiać na wahaniach kursu Bitcoina musimy interesować się tematem kryptowalut. W internecie jest mnóstwo portali, na których swoje opinie na temat dalszych wzrostów lub spadków kursów wygłaszają eksperci z branży. Warto również śledzić fora internetowe oraz grupy na facebooku gdzie tysiące internautów wymienia się swoimi spostrzeżeniami. Ludzie od wielu lat interesujący się tą tematyką mają większy ogląd na sytuację i skuteczniej odczytają wszystkie sygnały i wiadomości ze świata kryptowalut. Na samym początku przygody z Bitcoinami warto im zaufać. Nie jest sztuką kupić określoną ilość BTC. Sztuką jest kupić je w takim momencie gdy cena jest na niskim poziomie i istnieją poważne przesłanki do tego, że w najbliższym czasie poszybuje wysoko w górę przynosząc nam zakładany zysk. Inwestować należy jednak ostrożnie.

Kopanie BTC

Jednakże tradycyjne kupno Bitcoinów w kantorze czy na giełdzie to nie jest jedyny sposób by wejść w ich posiadanie. Znacznie ciekawszym sposobem jest mining czyli wykorzystanie mocnych komputerów do utrzymywania całej sieci i otrzymywaniu za to rekompensaty w postaci pewnej ilości BTC. Potrzebny do tego jest drogi sprzęt komputerowy, który od tej pory stanie się tzw „koparką”. Zużywając masę energii elektrycznej i generując potężne ciepło na podzespołach komputera może on po pewnym czasie „zarobić” Bitcoiny.

Niestety nie każdy może się tym zajmować na poważnie. Bardzo duża jak na polskie warunki jest tzw. bariera wejścia. A to dlatego, że koszt takiego zestawu służącego do miningu waha się między 10000 a 40000 zł. Dla większości z nas jest to astronomiczna kwota i nie każdy może sobie pozwolić na inwestycję tego rzędu, tym bardziej że nie jest to inwestycja, która się w 100% zwróci.

Jest bardzo dużo zmiennych, które mogą całkowicie pogrzebać nasz plan zakładający zysk z kopania Bitcoinów. Przed zainwestowaniem większej ilości pieniędzy warto wszystko dokładnie przemyśleć.

Czy na Bitcoinach można realnie zarobić?

Wygląda to podobnie jak w przypadku gry na tradycyjnej giełdzie gdzie kupujemy akcje różnych spółek lub gdy na rynku forex inwestujemy w tradycyjne waluty. Zawsze istnieje jakieś ryzyko. Większość początkujących przegrywa swoje pieniądze. Tylko niewielki odsetek zdeterminowanych inwestorów odnosi sukces.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here