Kupno Bitcoin

3
2438
Kupno Bitcoin

Nie da się ukryć, że kryptowaluty zyskują w Polsce coraz większą liczbę amatorów. Ta, jeszcze kilka lat temu mało znana forma inwestowania pieniędzy, staje się coraz bardziej popularna. Kusząca dla inwestorów jest przede wszystkim możliwość uzyskania szybkiego zysku na dużych wahaniach kursowych a w perspektywie długoterminowych inwestycji zyski liczone w setkach procent. Oczywiście dziś kupno Bitcoin nie będzie już raczej tak zyskowne jak kilka lat temu. Kupując tę kryptowalutę krótko po debiucie a sprzedając na początku 2018 roku można było na prawdę sporo zarobić. Teraz zarobek polega już raczej na odpowiedniej grze na wahaniu kursów.

Prognozy kursu BTC

Ciężko w tej chwili oszacować jak zachowa się kurs BTC w najbliższych miesiącach. Część ekspertów rynkowych wróży Bitcoinowi szybki wzrost o kilkaset procent. Inni sugerują, że kurs BTC został już maksymalnie wywindowany przez spekulację i obecny poziom to już jego maksimum. Każdy inwestor musi przemyśleć którym analizom dać wiarę. A najlepiej ocenić przyszłą wartość BTC na podstawie własnych analiz i przypuszczeń.

Kupno Bitcoin

Bitcoiny można kopić w jednym z wielu kantorów internetowych. Kantory to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób zdobycia BTC co swojego portfela inwestycyjnego. W celu wybrania najlepszego kantoru z najbardziej korzystnym kursem warto skorzystać z wielu dostępnych w internecie rankingów i porównywarek kantorów. Niemal wszystkie dają możliwość szybkich przelewów korzystając z kilku metod.

Giełdy internetowe

Innym sposobem na zakup Bitcoinów jest korzystanie z tak zwanych giełd kryptowalut. Jako przykład może posłużyć nam bitmarket.pl. Możemy tu kupić kilka różnych kryptowalut, w tym oczywiście najpopularniejszy Bitcoin. Kryptowaluty kupujemy po aktualnym kursie. Giełda pobiera swoją prowizję. Warto dokładnie sprawdzić cenniki poszczególnych giełd. Pobierają one czasem opłaty nie tylko za transakcje na rynku Bitcoin lecz czasem też za wpłaty lub wypłaty środków na konto bankowe.

Kopanie kryptowalut – Bitcoin

Bitcoiny można także wydobywać. Niech nikogo nie zmyli jednak nazwa. Nie trzeba iść na pole ze szpadlem i przekopywać kolejnych metrów. Wydobywanie Bitcoinów polega na wykorzystywaniu komputera wyposażonego w dużą moc obliczeniową, która utrzymuje sieć Bitcoin. W zamian za udostępnienie swojej mocy do sieci, możemy „wykopać” sobie określoną ilość BTC.

Aby w ten sposób zdobywać Bitcoiny trzeba się zaopatrzyć w nowoczesny zestaw przystosowany specjalnie do kopania kryptowalut. Nie jest to zwyczajny zestaw komputerowy jakie znamy z domu czy z pracy. „Koparka kryptowalut” zaopatrzona jest w szereg kart graficznych połączonych ze sobą i umiejscowionych na specjalnej ramie z odpowiednim chłodzeniem. Chłodzenie jest niezbędne ponieważ całość generuje ogromne ilości ciepła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here