Prawna obsługa firmy – jak działa i co obejmuje?

0
1454
Prawna obsługa firmy - jak działa i co obejmuje

Przedsiębiorcy mają dziś większą świadomość prawną, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie bardzo dużo osób prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na wsparcie fachowców z dziedziny prawa i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jak wygląda usługa obsługi prawnej firm?

Co obejmuje usługa obsługi prawnej?

Obsługa prawna firm to usługa kompleksowa, zakres działania poszczególnych kancelarii może się od siebie w tym wypadku różnić. Oferta zawsze jest dostosowana do potrzeb klienta oraz jego wymagań. Niektórzy potrzebują konsultacji prawnych tylko raz na jakiś czas, inni korzystają z takiej pomocy regularnie.

Obsługa prawa obejmuje takie usługi jak:

– doradztwo prawne – możemy poprosić o wsparcie firmy w przypadku podpisywania umów, zawierania nowych kontraktów. Prawnik powinien udzielić nam odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie.
– opiniowanie umów,
– informowanie o zmianach w przepisach,
– wsparcie w sprawach związanych z pracownikami,
– reprezentacja przed sądem oraz organami administracji publicznej,
– sporządzanie różnego rodzaju pism,
– windykacja wierzytelności,
– zakładanie, rejestracja spółek,
– likwidacja spółek,
– itp.

Jak widać obsługa prawna firm nie ogranicza się wyłącznie do doradztwa prawnego, ale ma dużo szerszy zakres usług. Bez wątpienia warto zdecydować się na taką opcję, jeśli firma ma odpowiedni budżet na takie rzeczy. Dużą zaletą stałej współpracy z kancelarią prawną jest to, że firma doskonale orientuje się w działalności naszej firmy, także możemy liczyć na szybką reakcję z ich strony w przypadku jakichkolwiek kłopotów. Warto zdecydować się na taką usługę również ze względu na niższe koszty. Chcąc zatrudnić prawnika na cały etat, niestety będziemy musieli liczyć się z dużo większymi kosztami, co w niektórych przypadkach kompletnie nie ma sensu. Po co firmie prawnik na wyłączność, jeżeli korzystamy z jego wparcia tylko trzy razy w tygodniu?

Sprawna komunikacja i szybka reakcja

Decydując się na obsługę prawną firm, możemy liczyć na bardzo szybkie działanie ze strony kancelarii. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, chcemy się skonsultować, można to zrobić nawet za pośrednictwem internetu – to spora oszczędność czasu. Obecnie większość kancelarii prawnych oferuje obsługę prawną firm, koszty takich usług nie są wysokie, a mogą okazać się bardzo pomocne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here