Praca przejściowa co to jest?

0
2327
Praca przejściowa co to jest?

W niektórych uczelniach wyższych popularnością cieszą się innowacyjne formy prowadzenia zajęć dydaktycznych, które mają na celu większą aktywność studentów. W uczelniach prowadzone są w tym celu na przykład tak zwane proseminaria. Na nich studenci są zobowiązani do przygotowywania bardziej rozbudowanych prac zaliczeniowych. Praca przejściowa co to jest to najczęściej spotykana forma sprawdzania wiedzy na proseminariach.

Praca przejściowa co to jest?

Praca przejściowa co to jest?Praca tego rodzaju to specjalne opracowanie mające na celu opisanie danego problemu i zasugerowanie sposobu na jego rozwiązanie. Jeśli praca przejściowa spełni oczekiwania promotora pod kątem merytorycznym, student otrzymuje zaliczenie. Praca przejściowa posiada charakterystyczne elementy, po których jesteśmy w stanie ją rozpoznać. W przypadku pracy tego rodzaju, student zobowiązany jest do przeprowadzenia szeregu badań metodycznych. Podczas analizowania problemu jest on zobowiązany do nabywania wiedzy niezbędnej do poznania dogłębnej charakterystyki danego zagadnienia. Celem napisania pracy przejściowej jest rozwinięcie w studencie zdolności formułowania treści naukowych. Student dzięki tej pracy ma możliwość rozwijania zdolności wnioskowania. Praca jest doskonałym przetarciem przed przygotowaniem najważniejszej pracy na studiach, czyli pracy dyplomowej.

Ile stron powinna liczyć sobie praca przejściowa?

Nie ma oficjalnego limitu ustalonego przez szkolnictwo wyższe. Kwestia ta zależy w dużej mierze od indywidualnych ustaleń oraz zwyczajów panujących na danej uczelni. Ilość stron powinna być też dopasowana do charakterystyki danego tematu. Jeśli jest on obszerny, rozmiar pracy powinien być odpowiednio większy. Standardowo jednak utarło się, że praca tego rodzaju powinna zajmować około 30 stron w formacie A4. Oczywiście, tematyka pracy powinna łączyć się z kierunkiem studiów. Od strony technicznej praca przejściowa powinna być skonstruowana na tej samej zasadzie jak prace dyplomowe. Powinna zawierać przypisy, rysunki, tabele, stronę tytułową czy też spis treści.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here