Plagiat pracy licencjackiej ile procent

0
2567
Plagiat pracy licencjackiej ile procent

Osoby, które stoją przed napisaniem swojej pierwszej pracy dyplomowej w życiu, mają przed sobą niesamowicie trudne zadanie. Trudne bo często nie do końca rozumieją jak owa praca dyplomowa ma wyglądać. Plagiat pracy licencjackiej ile procent?

Wybór tematu pracy

Plagiat pracy licencjackiej ile procentPierwsze problemy pojawiają się już na początku drogi, przy wyborze tematów. Jeśli praca ma mieć charakter empiryczny to dodatkową trudnością będzie zdobycie odpowiednich danych. Przykładowo, gdy chcemy dokonać analizy sytuacji finansowej wybranej spółki musimy zdobyć najpierw dane finansowe tej spółki i dane finansowe dla całej branży, w której spółka ta działa. Przedsiębiorstwa jednak niechętnie dzielą się takimi danymi, nawet jeśli zapewnimy im anonimowość. Na szczęście istnieją sposoby na zdobycie takich danych, przykładowo wszystkie spółki notowane na giełdzie papierów wartościowych są zmuszone do publikowania informacji finansowych. Jednak, gdy już zbierzemy wszystkie niezbędne nam do pisania pracy dane, wcale nie jest tak kolorowo. Przed nami staje niezwykle trudne zadanie, mianowicie ubranie opisywanych przez nas zjawisk w słowa, w jakie jeszcze nikt przed nami ich nie ubrał. Pewne informacje po prostu trzeba zawrzeć w pracy. Często są to definicje, czy ogólnie przyjęte zależności, których przecież nie wymyślimy na nowo. Jednak nie można przepisać ich słowo w słowo za autorami książek. Napisana przez nas praca musi przejść przez tzw. antyplagiat. Jest to system, który odczytuje naszą pracę i porównuje z setkami tysięcy innych prac naukowych. Ma to za zadanie wykluczyć możliwość oszustwa, tj oddania czyjejś pracy jako własnej.

Plagiat pracy licencjackiej ile procent?

Plagiat pracy licencjackiej ile procent może mieć? Tak samo jak w przypadku pracy magisterskiej, dopuszczalny maksymalny próg to 5 %. Jeśli okaże się, że nasza praca według sprawdzającego ją programu ma większy udział plagiatu, istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich to sprawdzenie ręczne przez komisje, czy wykryte zapożyczenia są dopuszczalne i pracę można mimo wszystko zaakceptować w aktualnej formie. Natomiast druga, bardziej drastyczna opcja to ta, w której student musi we własnym zakresie zmodyfikować swoją pracę, tak by zmniejszyć odsetek podobieństwa z innymi pracami naukowymi. Należy pamiętać, że praca licencjacka to dopiero nasza pierwsza poważna rozprawa naukowa w życiu. Dopiero się uczymy, więc nie bójmy się popełniać błędów. Lepiej napisać coś nieidealnie i w późniejszym czasie poprawić, niż nie napisać kompletnie nic.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here