Kaligrafia dla początkujących

0
1268
Kaligrafia dla początkujących

Sztuka pięknego pisania to nic prostego. Ciężko jest się nauczyć ozdobnego pisma, jeśli sami nie jesteśmy uzdolnieni artystycznie i nie posiadamy predyspozycji malarskich. Kaligrafia jednak to coś innego, ponieważ możemy wykorzystać ją w codziennym życiu, chociażby do stworzenia wyjątkowego podpisu, który zrobi wrażenie na innych.

Jak zacząć swoją przygodę z takimi dziedzinami sztuki jak kaligrafia? Alfabet to podstawa, więc warto rozpocząć swoją naukę od tego punktu!

Pióro, kaligrafia, alfabet – o co chodzi?

Po pierwsze, musimy sobie powiedzieć, że jest to wspaniała pasja, którą zrozumieją jedynie osoby cierpliwe, potrafiące się uspokoić i samodzielnie zmobilizować do pracy. Nauka, która zaczyna się od konieczności, nie sprawi przyjemności, więc początkowo weź do ręki swoje pióro, mazak lub pędzel (ważne by były przeznaczone dla tej dziedziny, gdyż istotny jest kształt i rozmiar) i zacznij sobie mazać po kartce – to dość odstresowujące i pozwala nieco pomyśleć, odrywając się od rzeczywistości i problemów.

Z czasem można przejść do nauki pisania! Pamiętaj, jeśli napiszesz samo „K” ze szlaczkiem, to jeszcze nie na kaligrafia, alfabet pisany w ten sposób to prawdziwa sztuka i możliwości na napisanie go jest niesamowicie duża ilość – czasem wystarczy dodać jeden zawijas, cień lub kreskę, by kilka nic nieznaczących liter, stały się piękne i imponujące.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Ok, poświęciłeś pierwszą godzinę na naukę pisania i nie zajmowałeś się niczym innym? To teraz trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – czy ten czas zleciał ci szybko i przyjemnie, czy był on raczej katorgą i tylko czekałeś na koniec? Jeśli opcja pierwsza wchodzi w grę, prawdopodobnie tego wieczora znajdziesz jeszcze kilka minut i będziesz szukał codziennie czasu, by szlifować swój warsztat, natomiast w drugim przypadku są 3 możliwości. Pierwsza z nich to dopuszczenie do siebie myśli, że nie jest to zajęcie dla ciebie i odpuszczenie sobie dalszych treningów, drugi odczekanie aż znowu zachce ci się poćwiczyć w wolnej chwili i trzeci, który wybierany jest najrzadziej, czyli zmuszenie się do treningów – zazwyczaj większość osób zaczyna się przekonywać, gdy przyjdą pierwsze efekty i litery zaczną być czytelne oraz eleganckie.

Pamiętaj! Rzym nie od razu zbudowano i talent to tylko 1/10 sukcesu. Jeśli coś ci nie wychodzi tak, jak powinno, spróbuj raz jeszcze i powtarzaj tę czynność regularnie – w końcu przełamiesz stagnację i zanim się obejrzysz, twoje prace będą znajdować się na okładkach płyt, tatuażach i plakatach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here