Jak sfinansować samochód w firmie?

0
527
Jak sfinansować samochód w firmie

Twojej firmie na pewno przydałby się niejeden samochód. Być może myślałeś już wielokrotnie o jego zakupie, ale problem jest wtedy, gdy tego zakupu nijak nie da się zmieścić w skrupulatnie rozplanowanym budżecie, który zakłada przecież – zwłaszcza w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności – minimalizację wydatków przy jednoczesnym ciągłym podwyższaniu dochodów. No to jak sfinansować samochód w firmie, gdy tej gotówki brakuje? Otóż zamiast próbować ją w jakiś sposób odkładać, co byłoby jednak dość męczące i niewygodne, zazwyczaj lepiej ją pożyczyć. Niekoniecznie w banku, a bardziej u leasingodawcy. Na pewno słyszałeś już o leasingu samochodów, więc jest to dla ciebie idealny moment na to, by samodzielnie go wypróbować i przekonać do niego swoją firmę.

Co daje leasing samochodu? Niskie koszty a duże zyski

Zyski są duże, bo zyskujesz w końcu auto, które może pomóc ci w rozwijaniu firmy albo po prostu w jeszcze lepszym zarządzaniu jej dobrami. Koszty są niskie, albowiem nie płacisz ceny całego samochodu za jednym zamachem, pozbywając się od razu grubych tysięcy, a rozkładasz sobie tę cenę na wygodne mniejsze raty – dokładnie tak jak dzieje się to w przypadku niemalże każdego kredytu. Oczywiście raty zawierają odsetki, jednakże możesz to wszystko zorganizować w taki sposób, by były one jak najmniejsze i koniec końców nie doprowadziły do jakiegoś drastycznego wzrostu ceny auta. W przypadku leasingu nie płacisz zresztą tak normalnie za wartość samochodu. Jeżeli temat jest dla ciebie interesujący, zgłębiaj go dalej i dowiedz się, co takiego wchodzi dokładnie w zakres comiesięcznych rat, przeznaczanych właśnie na leasing samochodowy.

Możliwość wykupienia auta

Czyli ta możliwość, z której w zdecydowanej większości przypadków naprawdę warto skorzystać. Koniecznie upewnij się zatem, jeszcze przed złożeniem podpisu na umowie, że wolno ci będzie to zrobić. Nie każda umowa leasingowa zawiera bowiem taki przypis. Może się zdarzyć, że jeśli tego nie dopilnujesz, po zakończeniu czasu trwania umowy wcale nie będziesz mógł wykupić wypożyczanego samochodu, a tym sposobem stracisz dostęp do jednej z lepszych i korzystniejszych okazji. Zadbaj więc o to zawczasu. Przy korzystnych warunkach umowy takie auto będziesz mógł odkupić na sam koniec za naprawdę symboliczną kwotę. Tak właśnie powinien działać prawidłowy leasing samochodowy z www.vwfs.pl. Jego warunki mają być dla ciebie korzystne. Jeżeli tak nie jest, pora coś z tym zrobić i np. zdecydować się na wzięcie auta w leasing u innego leasingodawcy, który rzeczywiście zadba o twoje interesy.

Bezproblemowa (i tania!) naprawa

Na ogół leasingi są umowami obowiązującymi przez stosunkowo krótki okres czasu. Z tego właśnie względu możesz założyć, że najprawdopodobniej przez cały czas trwania umowy będzie ci przysługiwać dostęp do naprawy auta w ramach gwarancji producenta. To oznacza, że sam za tę naprawdę nie zapłacisz. Jej koszty zostaną pokryte przez producenta samochodu, podobnie zresztą jak koszty konserwacji, którą na każdym pojeździe trzeba przeprowadzać systematycznie. Pamiętaj tylko, by informacje na ten temat dokładnie sobie sprawdzić. Koniecznie muszą one zostać zawarte w umowie leasingowej i muszą być tak napisane, by były dla ciebie jasne. Wszelkie nieścisłości staraj się wyjaśniać najszybciej jak się da. Nie bój się pytać, gdy czegoś nie wiesz albo nie jesteś czegoś pewien. Naprawdę lepiej wyjść na osobę aż nadto dociekliwą czy wręcz wścibską, niżeli później pluć sobie w brodę, że czegoś się nie sprawdziło albo o czymś się zapomniało.

Kalkulator leasingu samochodu

Możesz oczywiście poczytać sobie jeszcze inne artykuły na temat podstawowych zalet leasingu samochodowego, jednakże istnieje spora szansa, że już jesteś do niego w pełni przekonany. No to co teraz? Od razu wypełniaj kalkulator leasingu samochodu i sprawdzaj, ile cię to wszystko może kosztować. Następnie umawiaj się na wstępne spotkanie z leasingodawcą i spróbuj ustalić z nim szczegółowe warunki waszej współpracy. Pamiętaj, że ona ma być korzystna przede wszystkim dla ciebie. Jeżeli tak nie jest, warto poszukać czegoś innego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here