Finansowanie zakupu nowego samochodu na firmę i dla Klientów indywidualnych

0
443
Finansowanie zakupu nowego samochodu na firmę i dla Klientów indywidualnych

Większość ludzi ma trudności z podjęciem decyzji, czy chcą wziąć samochód w leasing, czy go kupić. Choć obie opcje mają swoje zalety i wady, kredyt odgrywa w tej decyzji bardzo ważną rolę. Jeśli nie jesteś pewien, co jest odpowiednie dla Ciebie i Twojej sytuacji, pozwól, że udzielimy Ci kilku fachowych porad.

Leasing czy kredyt na nowy samochód?

Gdy chcesz kupić nowy samochód, sprzedawca najprawdopodobniej będzie próbował sprzedać Ci jedną z dwóch opcji: leasing lub kredyt samochodowy.

Obie opcje mają swoje wady i zalety. Leasing oferuje niższe miesięczne raty i łatwiejszy dostęp do środków finansowych, ale w ostatecznym rozrachunku nie będzie można posiadać samochodu na własność. W przypadku finansowania, w końcu będziesz właścicielem samochodu i będziesz go spłacać przez dłuższy czas — ale wiąże się to z wyższą ceną. Finansowanie zakupu nowego auta na firmę i osób prywatnych oferuje praktycznie każdy dealer, jednak przed podjęciem decyzji warto dobrze przeanalizować warunki umowy.

Finansowanie samochodu – która opcja jest najlepsza?

W przypadku ubiegania się o kredyt ważnym kryterium jest bez wątpienia zdolność kredytowa. Jeśli masz złą zdolność kredytową, najlepszym rozwiązaniem jest staranie się o kredyt samochodowy z poręczycielem. Jeśli nie jest to możliwe, najlepszym rozwiązaniem jest ubieganie się o mniejszą pożyczkę, płacenie wyższej stopy procentowej lub rozważenie wzięcia pożyczki zabezpieczonej. Zaciągnięcie kredytu zabezpieczonego jest jednym z najlepszych sposobów uzyskania akceptacji, jeśli masz złą zdolność kredytową, ale może nie być to najwygodniejszy sposób sfinansowania zakupu samochodu. W przypadku tego rodzaju pożyczki, aby zabezpieczyć finansowanie, należy ustanowić zabezpieczenie. Jako zabezpieczenie może służyć Twój dom lub inny pojazd. Jeśli nie będziesz spłacać rat, pożyczkodawca może przejąć te aktywa i sprzedać je, aby odzyskać część strat. Chociaż zaciągnięcie kredytu zabezpieczonego daje możliwość poprawienia swojej oceny kredytowej dzięki terminowym spłatom, można potencjalnie utracić aktywa stanowiące zabezpieczenie, jeśli coś się stanie i nie będzie się w stanie spłacić całego zadłużenia.

Możesz poprawić swoją ocenę kredytową poprzez terminowe płacenie rachunków. Ta kwestia jest dość oczywista. Terminowe płatności dobrze wpływają na historię kredytową. Należy starać się dokonywać wszystkich płatności przed upływem terminu. Kolejnym sposobem poprawy zdolności jest utrzymywanie niskiego salda na karcie. Idealnie byłoby spłacać co miesiąc całe saldo, ale jeśli nie jest to możliwe, należy utrzymywać saldo poniżej limitu (mniej niż 30%). Możesz też wykupić zabezpieczoną kartę kredytową, jeśli nie ma się żadnych otwartych kont. Karty zabezpieczone wymagają wpłaty depozytu i mają niższe limity niż zwykłe karty. Dzięki odpowiedzialnemu korzystaniu z jednej z tych kart można wyrobić sobie pozytywną opinię. Bardzo ważne jest też ostrożne składanie wniosków o nowy kredyt lub otwieranie nowych kont. Każde złożenie wniosku o nowy kredyt lub otwarcie nowego konta pojawia się w raporcie jako zapytanie, co może wpłynąć na punktację. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, kredytodawcy będą bardziej skłonni zaoferować ci korzystne oprocentowanie przy finansowaniu dużych zakupów (np. samochodów).

W zależności od Twojej sytuacji finansowej dobrym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu na kilka lat, aby spłacać samochód w ratach. Przy zaciąganiu kredytu należy wpłacić zaliczkę (depozyt) w wysokości ok. 10% ceny zakupu. Jeśli wpłacisz wyższą zaliczkę, Twoja miesięczna rata będzie niższa. Warto zapoznać się z ciekawą ofertą finansowania zakupu samochodu, jaką oferuje CUPRA na stronie internetowej https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie.html.

Finansując zakup samochodu, warto rozważyć różne plany i wybrać najlepszy dla siebie.

Ostatecznie to od Ciebie zależy, czy przed podjęciem decyzji dokładnie rozważysz swoje potrzeby, cele i sytuację finansową. Wiele osób uważa, że finansowanie samochodu przez dealera jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, ale istnieje wiele innych możliwości, jeśli poświęcisz trochę czasu na rozejrzenie się. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skonsultuj się z doradcą finansowym lub kimś, kto ma doświadczenie w tej dziedzinie. Istnieje także wiele zasobów internetowych zawierających pomocne wskazówki dotyczące finansowania zakupu pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here