Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór

0
1173
Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór

Dzisiejszy rynek pracy nie jest prosty. Z jednej strony mnogość ofert dotyczących zatrudnienia, z drugiej brak właściwych osób z pożądanymi kompetencjami. Jednak sprawa tak wygląda jedynie na pierwszy rzut oka. Dość powszechne przekonanie, że obecny rynek pracy to rynek pracownika, nie do końca jest prawdą. Każdy, kto szukał doskonale wie, że jeżeli już zostaniemy zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, to albo proponowana stawka jest zaskakująco niska, albo wymagania, szczególnie dotyczące doświadczenia, zbyt wygórowane. Co zrobić aby uniknąć kłopotliwych rozmów i spotkań z rekruterami, które nie maja szans zakończyć się sukcesem? Punktem wyjścia jest opracowanie dobrej oferty. Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór, który pozwoli pokazać prawdziwe oczekiwania pracodawców? Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór, które jednoznacznie pozwoli szukającym pracy zweryfikować swój profil zawodowy w odniesieniu do wymagań określonych w ogłoszeniu?

Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór?

Jak napisać ogłoszenie o pracę wzórOdpowiedź na to pytanie nie jest zbyt skomplikowana. Ogłoszenie musi jednoznacznie wskazywać co będzie podstawowym obowiązkiem przyszłego pracownika, nazywać wykonywany zawód. Powinno również określać niezbędne wymagania, które powinien spełniać kandydat, np dotyczące wykształcenia czy też znajomości języków obcych. Częstą bowiem praktyką jest, że w ogłoszeniu znajduje się bardzo szeroka gama wymagań do spełnienia a na stanowisku, którego dotyczy rekrutacja, tak naprawdę wcale nie są potrzebne. Ich zamieszczenie powoduje, że na ogłoszenie nie odpowiedzą naprawdę wartościowi kandydaci. Pracodawca jednoznacznie powinien określić poziom wymaganych i umiejętności kluczowych dla niego przy rozpatrywaniu ofert. Jeżeli w wymaganiach niezbędnych podane jest posiadanie prawa jazdy kategorii C, a oczekujemy oprócz oczywiście stosownych uprawnień, doświadczenie w prowadzeniu określonego typy pojazdu i dyspozycyjności do wielodniowych wyjazdów służbowych, to trzeba to wyraźnie określić. Może się przecież zdarzyć, że kandydat posiada stosowny dokument, ale ostatni raz prowadził pojazd ciężarowy 20 lat temu na egzaminie.

Zakres uposażenia

Kolejną kwestią jest podanie przynajmniej zakresu uposażenia jakie ogłoszeniodawca oferuje. Pomoże zdecydowanie dookreślić grupę ewentualnych kandydatów. Dobre ogłoszenie o pracę to naprawdę ważna sprawa. Unikniemy nawału CV kandydatów, którzy nie spełniają naszych wymagań formalnych ( pod warunkiem ich precyzyjnego określenia), a te które przyjdą będą lepiej dostosowane do stawianych.wymagań. Ogłoszeniodawca oszczędzi czas zarówno sobie jak i poszukującym pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here