Fundusze ETF. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

0
676
Fundusze ETF

Wielu początkujących inwestorów poszukuje instrumentów finansowych, dzięki którym będą mogli zyskać, ale przy jak najmniejszym poziomie ryzyka. W takich okolicznościach jednym z najczęściej polecanych rozwiązań są fundusze ETF. Na czym polegają, jak w nie inwestować i przede wszystkim, czy jest to opłacalne? Sprawdźmy, co warto wiedzieć na ten temat.

Fundusze ETF. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć 

Obligacje, akcje, surowce, kryptowaluty i wiele innych – możliwych form inwestowania jest mnóstwo, a wszystko tak naprawdę sprowadza się do wymagań samego tradera. Światowe rynki przyciągają już nie tylko doświadczonych inwestorów, ale coraz częściej także osoby, które chcą spróbować swoich sił i to na niewielką skalę. Czy fundusze ETF będą dla nich korzystną opcją? Przekonajmy się! 

Czym są fundusze ETF?

Z pojęciem funduszy ETF spotkał się niemal każdy, kto działał już na rynkach finansowych, ale nie wszyscy wiedzą dokładnie, czym charakteryzuje się ten instrument i jak w praktyce działa. Przez fundusze ETF należy rozumieć fundusze indeksowe, których wartość stanowi odzwierciedlenie kondycji konkretnego indeksu na giełdzie, do którego fundusz się odnosi. Fundusze ETF emitują akcje, tzw. jednostki uczestnictwa, a następnie za środki z ich sprzedaży, dokonują dalszych inwestycji zbiorowych w określone aktywa. Właściciele jednostek stają się więc w rzeczywistości współudziałowcami majątku, którym fundusz ETF obraca. Na tej podstawie osiągają także zysk lub tracą, w zależności od tego, czy kursy wzrosną, czy maleją. 

Jak inwestować w ETF?

Najlepszym wyjściem jest tutaj skorzystanie ze sprawdzonych platform inwestycyjnych, dzięki którym traderzy mają dostęp do niemal każdego rynku i mogą w czasie rzeczywistym śledzić zmiany, a także w porę na nie reagować. Za pośrednictwem platformy Saxo Bank można inwestować w ponad 6400 funduszy ETF i to w przeróżnych sektorach, w zależności od koniunktury oraz indywidualnej strategii. Wystarczy założyć konto, wpłacić depozyt, a następnie wybrać interesujące fundusze ETF i nabyć jednostki uczestnictwa. Inwestor zyskuje też dostęp do wielu przydatnych informacji, w tym raportów oraz analiz dotyczących jego transakcji oraz porad ekspertów. Więcej na ten temat możesz sprawdzić tutaj i zdecydować, czy warto przystąpić do inwestycji. 

Fundusze ETF – co jeszcze warto wiedzieć

Fundusze ETF charakteryzują się elastycznością, transparentnością, niskim progiem wejścia, a także zminimalizowanym ryzykiem. Wszystko dzięki temu, że operacje są przeprowadzane przez doświadczone i wykwalifikowane podmioty, a inwestorzy tak naprawdę jedynie przekazują swoje środki do dalszego obrotu. Trzeba jednak pamiętać, że za możliwością zysku, zawsze idzie groźba utraty pieniędzy, dlatego przy inwestowaniu zachowajmy umiar i zdrowy rozsądek. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here