Kryptowaluty – jak zacząć

3
18274
Kryptowaluty - jak zacząć

Nie ma już chyba internauty, który nie spotkałby się z pojęciem kryptowalut. Odkąd pierwsza nich – bitcon – weszła do obiegu minęło już wiele lat. Na fali sukcesu bitcona zaczęły powstawać nowe kryptowaluty. Jak grzyby po deszczu mnożyły się również giełdy dedykowane do handlu kryptowalutami. Obecnie dominująca pozycje nadal ma bitcoin, jednak jego naśladowcy drepczą mu po piętach. Kryptowaluty – jak zacząć z nimi przygodę? W tym artykule postaramy się przybliżyć ci jak wejść na ten interesujący i dobrze rokujący rynek.

Kryptowaluty – jak zacząć?

Aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami musisz uzmysłowić sobie, że jest kilka sposobów na stanie się szczęśliwym ich posiadaczem. Można je nabyć na giełdzie, w kantorze a także wydobyć. To chyba najbardziej popularne metody zdobywania kryptowalut.

Handel na giełdzie

Kryptowaluty – jak zacząć pozyskiwane ich na giełdzie. Przede wszystkim musisz zarejestrować się na jednej z giełd, które przeznaczone są do handlowania kryptowalutami. Naszym zdaniem najciekawszą ofertę na dzień dzisiejszy mają Bitmarket oraz Bitbay. Rejestracja na tych portalach jest intuicyjna i nie nastręcza większych problemów. Następnie możesz wpłacić na swoje konto określoną ilość środków pieniężnych. To będzie twój kapitał inwestycyjny, którzy przeznaczysz na zakup kryptowalut. W dalszej kolejności handel na giełdzie krytowalut odbywa się bardzo podobnie jak na giełdach tradycyjnych. Działają tutaj te same mechanizmy i prawa rządzące ruchem cen. Tak samo też podejmujesz decyzje inwestycyjne opierając się na trendzie, liniach wsparcia czy też poziomach oporu.

Zakup krytpowalut w kantorze

To kolejny sposób na pozyskanie kryptowalut. Tutaj musisz się liczyć z dodatkowym kosztem w postaci prowizji jaką pobierze kantor za wykonana usługę. Często zakup kryptowaluty w kantorze nie wymaga rejestracji i przeprowadzana jest błyskawicznie.

Kopanie kryptowalut

Większość kryptowalut oparta jest na systemie bloków – blockchain. Kopanie polega na rozbiciu bloku wewnątrz systemu poprzez rozwiązanie problemu kryptograficznego. W nowo powstałe miejsce tworzy się nowa jednostka kryptowaluty, która należy do górnika. Aby móc przeprowadzić taką operację nie wystarczy komputer osobisty czy laptop. Tutaj potrzeba urządzenia o bardzo dużej mocy obliczeniowej. To tzw. koparki do krytowalut. Urządzenia te oparte są na nieprogramowalnych układach ASIC. Aby przeprowadzić kalkulacje, która odpowie na pytanie o opłacalność takiej inwestycji, trzeba rozważyć szereg czynników. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę cenę takiej koparki. W dalszej kolejności musimy uwzględnić pobór prądu, prowizję kopalni i przewidywany czas wydobycia jednostki określonej kryptowaluty. Na koniec musimy rozważyć prognozy dotyczące jej ceny. Trzeba bowiem pamiętać, że opłacalność wydobywania kryptowalut jest wielkością rotacyjną i w bardzo dużej mierze zależy od aktualnego kursu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak zarobić

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here