Kredyt gotówkowy na dowolny cel – oferty banków

0
760
Kredyt gotówkowy na dowolny cel - oferty banków

Czy wiesz, że co drugi dorosły Polak przynajmniej raz zaciągnął kredyt gotówkowy na dowolny cel? Tego rodzaju zobowiązania bankowe cieszą się ogromną popularnością. Dzisiaj wzrastająca liczba tego typu współpracy z instytucjami bankowymi nie jest podyktowana brakiem finansów, ale raczej chęcią realizacji własnych potrzeb. Polskie społeczeństwo się wzbogaca, stać nas na regularne spłaty miesięcznych rat, a banki uznają nas za wiarygodnych klientów. Co więcej, na rynku kredytowym panuje coraz większa konkurencja, dlatego też zobowiązania oferowane są na coraz atrakcyjniejszych warunkach.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Polacy stali się coraz bardziej wymagającymi kredytobiorcami. Chcą brać kredyt gotówkowy szybko, bez zbędnych formalności, najchętniej bez konieczności wychodzenia z domu. Ogromną popularnością cieszą się kredyty przez internet, w przypadku których wystarczy wypełnić szybki wniosek, by otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia.

To kredyty gotówkowe na dowolny cel cieszą się największym powodzeniem, ponieważ uzyskane środki można wydawać dowolnie. Instytucje bankowe zupełnie nie ingerują w to, na co przeznacza je kredytobiorca. Bardzo często kwota rozdzielana jest więc na kilka potrzeb, nierzadko pieniądze zasilają domowy budżet albo stają się wsparciem w ramach spłaty zadłużeń.

Trzeba również przyznać, że kredyt gotówkowy na dowolny cel nie wymaga skomplikowanych procedur. Wystarcza wniosek, a w nim wskazane danych oraz preferowanej wartości zobowiązania. Nie oznacza to rzecz jasna, że taki produkt finansowy może nabyć każdy.

Kto może zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Chociaż każdy bank realizuje własną politykę udzielania kredytów gotówkowych, to zasady weryfikacji potencjalnych klientów są raczej jednolite. O kredyt gotówkowy na dowolny cel może ubiegać się tylko osoba, która wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. Im większa jest wartość zobowiązania, tym zdolność musi być lepsza. Bank żąda zaświadczenia o dochodach, sprawdza wpływy na konto, generuje raport BIK, by poznać historię kredytową. Jeśli okaże się, że ta jest negatywna, potencjalny klient nie otrzyma finansowego wsparcia. Nie ma możliwości, by kredyt gotówkowy na dowolny cel od instytucji bankowej otrzymał dłużnik albo osoba niepracująca. Dla takich osób alternatywą pozostają chwilówki, które bierze się na sam dowód.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Polacy najczęściej zaciągają kredyt w tym banku, w którym już nabywali jakiś produkt bądź usługę. To duży błąd, ponieważ najlepsze oferty proponowane są nowym klientom, by zachęcić ich do współpracy. To dlatego zawsze warto porównać co najmniej kilka ofert konkurencji, by wybrać kredyt „szyty na miarę” potrzeb i możliwości spłaty.

Z pomocą przychodzą rankingi kredytowe, czyli zestawienia, jakie ujmują kluczowe dla atrakcyjności danych zobowiązań czynniki. Dobrą opcją jest też weryfikacja ofert kredytów poprzez skorzystanie z kalkulatora kosztów. Ten oszacuje wskaźnik RRSO, a więc wyliczy, jakie opłaty będzie musiał ponieść klient w związku ze współpracą z danym bankiem. Oczywiście, najlepiej wybierać te tanie kredyty gotówkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here