Kiedy zobowiązań finansowych jest zbyt wiele

0
1298

Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Jednym razem jest to chwilówka, innym kredyt. Czy to źle? Samo skorzystanie ze wsparcia finansowego absolutnie nie jest niczym złym, trzeba jednak pamiętać o tym, że nieodpowiedzialny kredyt/nieodpowiedzialne pożyczanie = problemy ze spłatą. Ktoś może zapytać, jak należy postępować, w przypadku problemów ze spłatą zobowiązań?

Pętla zobowiązań to sytuacja, z którą można sobie poradzić

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli pętla zobowiązań to sytuacja, z którą absolutnie można sobie poradzić. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja zadłużenia (nie ma znaczenia, czy interesuje Cię konsolidacja chwilówek, czy kredytów). Niewykluczone, że od razu pojawiło się pytanie, co należy rozumieć przez konsolidację. Konsolidacja zapewne dla wielu osób brzmi dość obco, ale jeśli coś brzmi obco, to nie oznacza to tego, że mowa o czymś złym. Rzeczywistość przedstawia się wprost przeciwnie. Najkrócej mówiąc, chodzi o zaciągnięcie kredytu, który pozwoli na spłatę zadłużeń. W takiej sytuacji zamiast kilku zadłużeń, jest tylko jedno. Naturalnie taka sytuacja wiąże się z dłuższym terminem na dokonanie spłaty. Niemniej konsolidacja pozwala złapać równowagę finansową, co jest po prostu bezcenne.

Cały czas masz wątpliwości co do tego, czy uzyskanie kredytu konsolidacyjnego będzie rozwiązaniem? W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę to, że skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego daje szansę na dodatkowe środki dotyczące innego celu. Dobrze też podkreślić, że jednym z plusów jest możliwość negocjacji warunków. Wyjście z pętli chwilówek jest absolutnie możliwe, trzeba tylko tego chcieć.

Jeżeli dochodzisz do wniosku, że wcześniejsza spłata pożyczek poprzez konsolidację jest najlepszym rozwiązaniem, nie pozostaje nic innego, jak rozejrzeć się za firmami, które oferują pomoc w ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny. Jak wiadomo, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie musi być prostym zadaniem. Jeśli interesuje Cię jakiś przykład, warto zajrzeć choćby pod ten link https://www.splatachwilowek.pl/.

Kredyt konsolidacyjny — czas zwrócić uwagę na szczegóły

Warto przejść teraz do szczegółów związanych z kredytem konsolidacyjnym. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kredyt konsolidacyjny (można też powiedzieć kredyt oddłużeniowy) sam w sobie nie jest rozwiązaniem problemu. Otóż najistotniejsze jest to, żeby był to kredyt, który nie będzie sprawiać problemu. Nie może być tak, że istotne znaczenie ma tylko wcześniejsza spłata produktów pozabankowych. Spłata chwilówek jest szalenie istotna, ale krótkowzroczne patrzenie może skutkować kolejnymi problemami (a nie w tym rzecz, prawda?).

Dobrze też podkreślić, że problemy mogą być w mniejszym lub większym stopniu związane z brakiem wiedzy na dany temat. Warto choćby zadać sobie pytanie, czy wiem, co to jest RRSO? RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Można też mówić o całkowitym koszcie usługi. Zastanawiasz się nad tym, co składa się na RRSO? RRSO to składowa oprocentowania nominalnego, marży, prowizji oraz wszelkich dodatkowych opłat, które można znaleźć w umowie. Warte zaznaczenia jest też to, że RRSO ustalane jest indywidualnie dla wszystkich zainteresowanych.

Zabezpieczenie, na jakie może zdecydować się bank

Koniecznie trzeba też zadać sobie pytanie, z jakim zabezpieczeniem może wiązać się konsolidacja chwilówek dla zadłużonych? Sprawa jest prosta — konsolidacja może wiązać się z hipoteką. Co można powiedzieć na temat kredytu konsolidacyjnego hipotecznego? Kredyt z zabezpieczeniem w postaci hipoteki zazwyczaj udzielany jest na wysokie kwoty. Umowa w przypadku takiego kredytu podpisywana jest na dłuższy czas. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że uzyskanie takie kredytu jest trudniejsze niż wtedy, gdy nie ma hipoteki.

Co do braku hipoteki, można mówić o przeciwieństwie kredytu hipotecznego — brak zabezpieczenia, kwota wsparcia z reguły jest niższa, natomiast umowa podpisywana jest na dłuższy czas.

Na jakie formalności należy się przygotować?

Jeśli interesuje nas spłata chwilówek poprzez kredyt oddłużeniowy, w żadnym wypadku nie wolno zapominać o koniecznych formalnościach. Co można powiedzieć o formalnościach związanych z kredytem konsolidacyjnym?

Wnioskując o kredyt konsolidacyjny, konieczne jest przedstawienie następujących informacji:

– trzeba przedstawić wszystkie zobowiązania, które mają zostać skonsolidowane,
– należy przygotować wyciągi bankowe z rachunkowych osobistych,
– nie wolno też zapomnieć o wyciągach z kart (jeśli oczywiście posiada się takie wyciągi),
– obowiązkowe są też zaświadczenia (zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu),
– konieczne są również oświadczenia o stanie cywilnym.

Reasumując, trochę tego jest, ale nie ma co ukrywać, że spłata chwilówek absolutnie jest tego warta. Tak więc, jeśli zmagasz się z pętlą zadłużenia, wiesz, już jak należy postępować. Skorzystanie z konsolidacji to długa droga do normalności, ale co najważniejsze, odpowiednia konsolidacja to gwarancja końca kłopotów (prędzej lub później).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here