Jak wybierać odpowiedni program magazynowy?

0
445
Jak wybierać odpowiedni program magazynowy

Chcesz zautomatyzować i zoptymalizować procesy magazynowe i logistyczne w Twoim przedsiębiorstwie? Szukasz funkcjonalnego programu, który spełni Twoje oczekiwania? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze programu magazynowego i poznaj aplikację, która okaże się optymalnym wyborem.

Zarządzanie wydawaniem towaru – czego oczekiwać od oprogramowania?

Dobry program magazynowy powinien pozwolić Ci efektywnie zoptymalizować i zautomatyzować wszystkie procesy logistyki magazynowej i produkcyjnej, jakie są przeprowadzane w Twojej firmie. Ważną funkcją jest możliwość zamodelowania procesów logistycznych oraz zbudowania systemów workflow w oparciu o indywidualne potrzeby każdego przedsiębiorstwa. Jedną z podstawowych, a zarazem najistotniejszych funkcji systemów magazynowych jest możliwość integracji z dowolnymi systemami ERP, MES, e-commerce, TMS czy systemami kurierskimi.

Oprócz tego obsługa wielu magazynów za pomocą systemów magazynowych powinna oferować także takie funkcje, jak m.in.:

 • praca w czasie rzeczywistym w trybie online;
 • automatyczna identyfikacja kodów, m.in. kreskowych, AR, RFID, Voice;
 • śledzenie parametrów towaru, takich jak m.in. numer partii, numer serii, data ważności;
 • pełna integracja z automatyką magazynową;
 • kontrola jakości;
 • obsługa wielu magazynów, zarówno fizycznych, jak i logicznych, z indywidualną polityką dla każdego z nich;
 • sporządzanie analiz, dashboardów i raportów.

Zarządzanie magazynem – jakie powinno przynosić korzyści?

Celem stosowania systemów magazynowych jest przede wszystkim zoptymalizowanie czasu i wydajności pracy w magazynie. Optymalizacja ta powinna obejmować przede wszystkim skrócenie czasu przyjęć i wydań towarów. Niezwykle ważne są także:

 • szybkie i dokładne wykonywanie inwentaryzacji;
 • zarządzanie towarami o krótkiej dacie ważności i dużej rotowalności;
 • rzeczywista identyfikacja surowców;
 • zminimalizowanie błędów.

To wszystko przekłada się oczywiście na optymalizację czasu i kosztów pracy, a także zredukowanie strat. Podniesiona wydajność pracy także wpłynie na finanse przedsiębiorstwa, a obsługa klienta wzniesie się na wyższy poziom. Wskutek tego rosną szanse na zwiększenie zysków oraz zdystansowanie swojej konkurencji na rynku.

ExpertWMS – program magazynowy dla Twojej firmy

Aplikacja, która spełnia wszystkie powyższe warunki, a także niesie wiele dodatkowych korzyści, to program magazynowy ExpertWMS. Ten system WMS pozwoli Ci bez problemu zintegrować aplikację z systemem ERP, MES, e-commerce, TMS, systemem kurierskim. Dzięki temu szybko zauważysz korzyści, jakie płyną z jego zastosowania w firmie. Pozwoli Ci to skutecznie zautomatyzować magazyny zamknięte, otwarte, półotwarte oraz specjalistyczne w wielu branżach, począwszy od spożywczej, a skończywszy na przemyśle chemicznym.

Chcesz się przekonać, jak system WMS zmieni pracę w Twoim magazynie? Wypróbuj system ExpertWMS.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here