Niespodziewane wydatki, często wiążą się z koniecznością pozyskania dodatkowej gotówki. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zgromadzenie oszczędności, czyli tzw. poduszkę finansową. Bez względu na to, ile gotówki potrzebujemy, przed wzięciem kredytu warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego.
Przeglądasz oferty kredytowe i nie masz pojęcia, którą wybrać? Nie wiesz, czym się kierować i jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie propozycję? Właśnie dlatego warto przed podpisaniem umowy kredytowej, skonsultować się z doradcą kredytowym. Bez względu na to, czy tylko chcesz się zorientować, jakie kredyty są w zasięgu twoich możliwości, czy szukasz konkretnej oferty, rozmowa z doradcą może okazać się niezwykle pomocna. Pamiętaj, że doradztwo kredytowe nic Cię nie kosztuje. Doradca otrzyma wynagrodzenie od banku, z którym podpiszesz umowę. Doradca nie jest jednak pracownikiem banku, jest zobowiązany do zachowania obiektywizmu i stoi na straży Twojego interesu. Doradztwo kredytowe jest objęte kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego.
Doradztwo kredytowe, czyli kredyty krok po kroku
Kontakt do doradcy kredytowego znajdziesz bez trudu w sieci. Do rozmowy nie musisz się przygotowywać, doradca przeprowadzi Cię przez cały proces.
- Bez względu na to, jakiego kredytu potrzebujesz: hipotecznego czy zwykłego konsumenckiego, konieczna będzie weryfikacja Twojej zdolności kredytowej. W tym celu pomocne mogą okazać się paski płacowe lub zaświadczenie od Twojego pracodawcy.
- Standardowo są także weryfikowane informacje w BIKu. Dlatego gdy starasz się o kredyt na większą kwotę, zadbaj o uregulowanie swoich wcześniejszych zobowiązań.
- Doradca wyszuka dla Ciebie kilka lub kilkanaście ofert, biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz możliwości finansowe. Weźmie pod uwagę takie parametry, jak wysokość raty, kwota kapitału własnego, a także koszty udzielenia kredytu. Często na ten właśnie aspekt nie zwracamy uwagi, przeszukując oferty kredytowe. Tymczasem te koszty mają dość duży wpływ, np. na wysokość raty czy całkowitą kwotę do spłaty.
- Po wybraniu oferty, doradca może udać się z Tobą do wybranej placówki bankowej w celu podpisania umowy.
Negocjacje i kredyty
Wbrew powszechnemu przekonaniu, negocjacje nie są zarezerwowane tylko dla kredytów biznesowych. Również osoby prywatne mogą negocjować warunki standardowych ofert bankowych. Tu również przyda się wiedza i doświadczenie doradcy kredytowego. Doradca posiada zdolności negocjacyjne, które mogą przydać się podczas merytorycznych rozmów z przedstawicielem banku. Pomoc doradcy może zaowocować dopasowaniem standardowej oferty bankowej idealnie do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie po podpisaniu umowy
Praca doradcy kredytowego nie kończy się w momencie podpisania umowy. Jeżeli w czasie jej trwania pojawiają się jakiekolwiek problemy, np. nagle pojawia się opłaty, o których wcześniej nie było mowy, możesz skontaktować się z doradcą. W Twoim imieniu skontaktuje się z bankiem i wyjaśni Twoje wątpliwości. Więcej informacji o pomocy w uzyskaniu kredytu znajdziesz w ofercie – sprawdź, jaką ofertę ma doradca kredytowy Tomasz Wostal – dowiedz się więcej.