Najlepsze zabawki dla roczniaka

0
1002

Jeśli myślisz, że kolejny pluszak będzie trafionym prezentem na pierwsze urodziny dziecka, to jesteś w dużym błędzie. Maskotka jest piękna, ale patrząc na aspekty praktyczne, niestety jest tylko zbiorowiskiem kurzu, który do tego błyskawicznie się znudzi malcowi. Dziecko, które właśnie kończy pierwszy rok życia, potrzebuje bodźców do rozwoju. Warto stawiać więc na zabawki, które mu w tym pomogą. Jakie wybierać? Podpowiadamy, które gadżety do zabawy dla najmłodszych sprawdzają się najlepiej.

Zabawki interaktywne

Producenci oferują nam dzisiaj mnóstwo świecących, grających, śpiewających i ruszających się zabawek. O ile wszystkie powstały wraz z nurtem innowacyjnej technologii, to z całą pewnością nie każdy wyrób tego typu jest interaktywny i edukacyjny.

Fakt, że zabawka się świeci, nie daje tak naprawdę nic. Nie wzbudza wyobraźni, nie wpływa na kreatywność malca. Do tego skupia jego uwagę przez maksymalnie kilka minut, a powtarzające się sekwencje szybko się nudzą. Jeśli już stawiamy na nowoczesne zabawki, niech będą to takie, które wymuszają od dziecka określonych czynności. Dobre zabawki edukacyjne będą wpływać na usprawnianie motoryki ruchowej, procesy pamięci. Pamiętajmy jednak, by zawsze były dopasowane do wieku malucha.

Zabawki wielopokoleniowe

Wydaje się, że świat zapomniał już nieco o starych, sprawdzonych gadżetach do zabawy na rzecz  nowoczesnych, plastikowych bubli. Istnieją jednak jeszcze producenci, którzy stawiają na jakość i rzeczywisty rozwój dzieci. Opierając się na licznych badaniach naukowych, oferują zabawki, które znane są od wieków. Nie da się jednak ukryć, że wielu takim firmom przydałaby się agencja seo, bo ich zabawki drewniane nierzadko nie zostają zauważone w natłoku innowacyjnych świecidełek.

Nie ma jednak wątpliwości, że to sprawdzone rozwiązania nadają się najlepiej. Przykład drewnianych klocków, z których za każdym razem można tworzyć inną budowlę, jest tylko jednym z wielu, by dostrzec, że jakość, prostota i nie tylko nastawienie na zysk sprawdzają się w przypadku rozwoju malców idealnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here