Kamizelka ratunkowa dla psa – konieczna czy absolutnie zbędna?

0
745
Kamizelka ratunkowa dla psa

Wybierając się na kajaki czy żagle, często chcemy ten czas spędzić w gronie rodziny i przyjaciół. Niekiedy nasza wycieczka trwa tylko kilka godzin, ale zdarza się też, że planujemy dłuższą – trwającą kilka dni – przygodę. Pojawia się wtedy problem: co zrobić z czworonożnym członkiem rodziny? Szukać kogoś do opieki nad nim? A może zabrać go ze sobą? W przypadku, kiedy decydujemy się zabrać pupila ze sobą, nieoceniona staje się kamizelka ratunkowa dla psa. Jak jej używać? Gdzie można ją zakupić?

Dobór rozmiaru

Kupno kapoku dla czworonoga jest bardzo proste i nieskomplikowane: wystarczy wejść na stronę sprawdzonego sklepu internetowego, zważyć psa, zmierzyć jego obwód karku, długość tułowia…i tyle! Rozmiarówka mieści się w skali od S do XXXL; często producenci podają również przykładowe rasy, dla których dana kamizelka ratunkowa dla psa będzie odpowiednia. Dobór rozmiaru jest bardzo ważny – dobrze dobrany kapok nie może się zsuwać i nie powinien również przylegać zbyt ciasno, gdyż mogłoby to krępować ruchy podczas użytkowania. Miłośnicy szelek czy uprzęży dobrze znają schemat związany z ich zakupem – przy kupnie kamizelki należy brać pod uwagę dokładnie te same aspekty.

Aquarius Pupil 

Aquarius to polska marka specjalizująca się w sprzętach niezbędnych do uprawiania aktywności fizycznej nad wodą. Kamizelka ratunkowa dla psa o podanej powyżej nazwie to jedna z propozycji w ich ofercie. Jaskrawe kolory oraz odblaskowe elementy ułatwią odnalezienie pupila nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Uchwyt umiejscowiony na plecach pozwoli na bezproblemowe wyłowienie psa z wody. Dzięki specjalnemu zapięciu na kołnierzu mamy możliwość zapięcia smyczy. Producent zapewnia, że kamizelka ta nie krępuje ruchów zwierzaka, jest wygodna i nie plącze sierści. Wypełnienie z lekkiej pianki stanowi również swoistą ochronę przed wyziębieniem.

Konieczne? A może zbędny gadżet?

Czworonogi z reguły potrafią pływać – nawet jeżeli nigdy tego nie robiły i zmusi je do tego sytuacja (np. niespodziewanie wpadną do wody), instynktownie będą wiedziały jak poruszać łapkami i będą zmierzać do brzegu. Sytuacja jednak nieco się komplikuje, jeśli na swojej drodze napotykają przeszkodę. Jaką? Zbyt silny nurt rzeki, utknięcie gdzieś w konarach powalonego drzewa, doznany uraz (np. głowy)… Wszystko to może doprowadzić do zaistnienia niebezpiecznej dla zdrowia i życia okoliczności – a przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka… Zadbajmy więc o niego i zapobiegajmy potencjalnym nieszczęściom – kamizelka ratunkowa dla psa pozwoli na wspólny, świetnie spędzony czas w – co najważniejsze – bezpiecznych warunkach.

Napisane przy pomocy www.gosup.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here