Wygrana sprawa w sądzie pracy i co dalej?

0
498
Wygrana sprawa w sądzie pracy i co dalej?

Czasami w naszym życiu zdarzają się różne sporne wypadki i zdarzenia, których okoliczności nie są do końca jasne a strony biorące w nich udział nie są zgodne co do przyczyny ich wystąpienia. Pół biedy, gdy chodzi o drobną sprzeczkę między współdomownikami, kolegami z pracy czy uczelni, wtedy konflikt może zostać zażegnany praktycznie na miejscu, a nawet jak nie uda się go rozwiązać polubownie można po prostu przeczekać zły czas i zastosować technikę tak zwanych cichych dni. Gdy emocje z obu stron znacznie opadną, a sprawa nie dotyczyła niczego ważnego, konflikt rozejdzie się po kościach.

Wygrana sprawa w sądzie pracy i co dalej?Prawdziwy problem zaczyna się, gdy sytuacja dotyczy sprawy o wiele poważniejszej, takiej, której konsekwencje będą znaczące w dalszym życiu obu stron. W przypadku takich kierujemy sprawę do sądu. Gdy pozew zostanie wniesiony, zaczyna się często wieloletni proces analizowania wszystkich dowodów dotyczących sprawy, a wszystko po to, aby jak najbardziej sprawiedliwie rozwiązać konflikt, który narósł między dwojgiem lub większą grupą osób. Zwykle sprawy sądowe wiążą się z ogromnymi emocjami, ponieważ gdy okaże się, że zapadnie wyrok, według którego to my jesteśmy winni, będziemy zmuszeni nie tylko poddać się jego egzekucji, ale także opłacić wszystkie koszty sądowe, jakie wiązały się z procesem. W końcu sędzia to też człowiek i musi się jakoś utrzymywać, a te pieniądze nie biorą się znikąd. Pamiętajmy również, że nie tylko sędzia musi otrzymać swoją należność. Niezależnie od wyniku sprawy adwokat, który nas reprezentował, również pobiera wcześniej ustaloną stawkę. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty można dojść do wniosku, że wszelkie konflikty jest lepiej załatwiać na miejscu i nie dokładać sobie zmartwień ciąganiem się po sądach.

Wygrana sprawa w sądzie pracy i co dalej?

No dobrze, ale weźmy za przykład to, że po naszej stronie właśnie jest wygrana sprawa w sądzie pracy i co dalej? Czy jeżeli przysługuje nam, zgodnie z wyrokiem, dajmy na to, odszkodowanie możemy zażądać jego wypłaty tuż za drzwiami sali rozpraw? Oczywiście, że nie. Wyrok musi się uprawomocnić. Czyli musi minąć określony czas, po którym nasze pieniądze będą wypłacane.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here