Jak zostać coachem?

0
1299
Jak zostać coachem?

Żyjemy w czasach, które wymagają od nas ciągłych zmian i rozwoju. Szybkie tempo życia, częste zmiany pracy, konieczność podejmowania decyzji czy zarządzania innymi – wszystko to sprawia, że wiele osób czuje się zestresowanymi, zmęczonymi, nie wykorzystującymi swojego potencjału. Szukają więc sposobu na to, jak zmienić ten stan rzeczy. Jedną z metod może być profesjonalny coaching.

Zapotrzebowanie na dobrych trenerów osobistych jest obecnie bardzo duże. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce zdobyć odpowiednie kompetencje by pomóc sobie oraz innym. Jak możemy to zrobić? Przekonajmy się.

Czym powinien charakteryzować się dobry coach?

Coach, czyli ktoś, kto zajmuje się pomocą w rozwoju osobistym, wykorzystywaniu swojego potencjału oraz wykreowaniu prawidłowych nawyków w życiu prywatnym i zawodowym, nie musi być osobą, która posiada specjalistyczne wykształcenie w tym kierunku. Bardzo wielu uznanych coachów to po prostu osoby charyzmatyczne, które same osiągnęły sukces i podają receptę na niego innym ludziom. Niemniej jednak osoby, które poszukują takiego wsparcia, zdecydowanie chętniej wybierają współpracę z coachami, którzy posiadają wykształcenie, odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Jeśli więc myślisz o tym, by zająć się coraz popularniejszą formą rozwoju jaką jest coaching, studia mogą pomóc ci przyciągnąć klientów. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy pokusisz się o zdobycie specjalistycznej wiedzy, powinieneś być osobą kontaktową, nie mającą problemu w prowadzeniu rozmów, otwartą i uśmiechniętą.

Studia coachingu – coraz popularniejsze

Wśród osób, które zdecydowały się na to by zająć się coachingiem, studia są coraz popularniejszą metodą na zdobywanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w pomaganiu innym. Obecnie ten kierunek studiów możemy znaleźć na wielu wyższych uczelniach, co więcej, jest on akredytowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studia coachingu najczęściej mają formę studiów magisterskich uzupełniających, choć zdarzają się też studia podyplomowe. To idealne uzupełnienie edukacji dla psychologów, dietetyków, trenerów osobistych oraz osób, które zajmują się turystyką, rekreacją, kulturą fizyczną czy pedagogiką.

Dlaczego warto zdecydować się na studia na tym kierunku?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z coachingiem, studia dadzą ci wszystko czego potrzebujesz, by zająć się wykonywaniem tego zawodu. Przede wszystkim potwierdzisz swoje umiejętności oraz wiedzę. Dowiesz się wiele o tym, jak motywować innych do zmiany swojego stylu życia, jak pogłębiać ich wiedzę oraz zdolność kreatywnego myślenia. To jednak nie wszystko. Sam również nauczysz się wiele o prawidłowych nawykach z zakresu żywienia, dbania o swoje ciało i zdrowie (w tym również psychiczne). Studia coachingu to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zająć się pomocą innym ludziom w sposób holistyczny.

Jak widzisz, nikogo dziś nie dziwi korzystanie ze sposobu na rozwój osobisty jakim jest coaching. Studia na tym kierunku stają się coraz popularniejszą metodą uzupełniania swojej wiedzy. Ich ukończenie daje znacznie większe szanse na karierę w tym zawodzie i realną pomoc innym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here