Jak zabrać się za pisanie pracy licencjackiej

0
348
Jak zabrać się za pisanie pracy licencjackiej

Studenci nie mają łatwego życia. Najpierw muszą uczyć się na bieżąco na dane przedmioty, a potem wymaga się od nich napisania pracy, za którą nawet nie wiedzą jak się zabrać. W końcu muszą wszystko poznawać sami i nikt im zbyt wiele nie wyjaśni. Jeszcze nie spotkałem promotora, który wszystko by wyłożył i pokazał, jak się za to zabrać. Nie, każdy sądzi, że studenci sami sobie poradzi, że doskonale już wiedzą, jak zabrać się za pisanie pracy licencjackiej. A tak przecież nie jest. Nie zdają sobie sprawy, jak wiele wysiłku kosztuje studenta zajęcie się czymś takim i napisanie takiej pracy. Przecież to naprawdę trudna sprawa i nie zawsze wiadomo, czy warto danej książce poświęcać czas. Dziś jednak spróbujemy nieco rozjaśnić ten temat.

Jak zabrać się za pisanie pracy licencjackiej?

Jak zabrać się za pisanie pracy licencjackiejZacznijmy od tematu. Na pewno powinien się w stu procentach odnosić się do tego, o czym zamierzamy pisać, żeby potem nie było żadnych wątpliwości. Zwłaszcza ze strony osób, które daną pracę będą potem oceniały. Kolejna sprawa to, żeby pomyśleć również o tym, jakie materiały nam będą do tego potrzebne. Na pewno przydadzą się jakieś książki, może ankiety. Nie wiadomo co jeszcze. W każdym razie weźmy się najpierw za literaturę, ponieważ to czasami jest najtrudniejsza sprawa, jeśli chodzi o pisanie pracy. Studenci nie zawsze wiedza, jak się za to wszystko zabrać i wolą zrezygnować niż męczyć się w szukanie tych właśnie książek, których potrzebują. Na pewno jednak przyda im się odpowiednia pomoc.

Poszukiwanie materiałów

Na początek szukamy tematów pokrewnych w internecie i tam patrzymy, co możemy konkretnie zrobić, co wziąć i co może nam się przydać. Wypisujemy tytuły, wypożyczamy i przeglądamy potem dane pozycje. Aż uda nam się znaleźć komplet książek, które mogą nam się przydać. Czasami tez warto polegać na tym samy promotorze. Niektórzy olewają swoich studentów, ale inni naprawdę się do tego przykładają i starają się, by studenci napisali coś na miarę swoich możliwości. Niektórzy są tez zbyt ambitni, ale tych staramy się unikać. W każdym razie powinniśmy o tym wszystkim pomyśleć, zanim się weźmiemy porządnie za pisanie pracy. Na pewno nam to znacznie ułatwi życie i sprawi, że osiągniemy znacznie więcej niż wcześniej nam się wydawało. W takim razie powodzenia w pisaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here