Jak pogodzić studia dzienne z pracą

0
437

Student chronicznie cierpi na brak gotówki – takie przekonanie istnieje w naszym społeczeństwie od zawsze. Studia to okres wkraczania w dorosłe życie. Często młodzi ludzie są jeszcze na przysłowiowym garnuszku rodziców, jednak wielokrotnie z różnych powodów chcą się uniezależnić finansowo. Wtedy zaczynają się zastanawiać jak pogodzić studia dzienne z pracą.

Praca dla studentów

Jak pogodzić studia dzienne z pracąObecnie jest dużo możliwości na rynku pracy i to nie tylko dla studentów studiów zaocznych, ale właśnie dziennych. Elastyczne godziny pracy,. praca wieczorami czy w weekendy albo określone dni tygodnia. Prace wykonywane przez studentów to już nie tylko proste czynności porządkowe, praca kelnerki czy recepcjonistki, ale wielokrotnie prace biurowe, czy etatowe prace w handlu. Pracodawcy chętnie zatrudniają studentów, gdyż nie ponoszą kosztów związanych z opłacaniem studentowi świadczeń, a wielokrotnie studenci są kreatywni i wnoszą do zespołu powiew świeżości, co przyczynia się do rozwoju firmy.

Jak pogodzić studia dzienne z pracą?

Jak pogodzić studia dzienne z pracą – na pewno dla studenta, który studiuje dla wiedzy jest to bardzo trudne, bo wymaga rezygnacji z wielu rzeczy. Cały czas zajmują mu studia i praca więc często nie ma już czasu na przyjemności. Wielokrotnie takie osoby są permanentnie zmęczone i tak na prawdę mało produktywne w pracy i mało efektywne na studiach. Są jednak takie kierunki studiów, które nie wymagają aż tak wielkiego zaangażowania i okresami można spokojnie chodzić do pracy. Studenci często dostosowują swój grafik w pracy do planu zajęć i chodzą do pracy po kilka godzin dziennie, z czego tygodniowo składa się kilkadziesiąt godzin. Płaca może nie jest za to wygórowana, ale może stanowić ważny element w finansowaniu swojego utrzymania.

Warto pracować już na studiach, gdyż zdobywamy doświadczenie zawodowe, tak potrzebne do znalezienia pracy etatowej po zakończeniu edukacji. Często pracodawcy zwracają uwagę na to. co robiło się w czasie studiów. Osoby, które nie wykazywały zainteresowania pracą w tym okresie, mogą mieć problemy ze znalezieniem dobrej posady.
Jak pogodzić studia dzienne z pracą? Na pewno to sztuka dokonywania ciągłych wyborów i kompromisów, które student musi zawierać w pracy jak i na studiach. Ważna też jest samodyscyplina.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here