Ile ankiet do pracy magisterskiej?

0
1551
ile ankiet do pracy magisterskiej

Praca magisterska jest jedną z najważniejszych prac dyplomowych, które piszemy w naszym życiu. W związku z tym przykładamy do niej ogromną wagę i przygotowujemy się do niej bardzo długo i starannie. Uczestniczymy w seminariach magisterskich oraz indywidualnych konsultacjach u promotorów. Przesiadujemy godzinami w bibliotekach i innych instytucjach zbierając materiały. Poza tym często podczas pisania pracy magisterskiej wykorzystujemy różnego rodzaju ankiety. Musimy najpierw je odpowiednio przygotować, a później znaleźć osoby, które zgodzą się wziąć w nich udział.

Często też zastanawiamy się ile ankiet do pracy magisterskiej jest potrzebnych?

Często też zastanawiamy się ile ankiet do pracy magisterskiej jest potrzebnych?Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona oczywiście od rodzaju i tematu naszej pracy magisterskiej. Do niektórych prac wystarczy tylko kilkadziesiąt tego rodzaju ankiet, natomiast inne poparte muszą być badaniami z większej ilości ankiet. Aby tego rodzaju ankiety były wiarygodne i spełniły dobrze swoje zadanie muszą zostać przygotowane w odpowiedni, skrupulatny i bardzo dokładny sposób. W związku z tym na spokojnie trzeba najpierw przemyśleć sam temat pracy, a następnie ułożyć pytania do ankiety. Ważne żeby były one zadane w sposób jasny i zrozumiały dla wszystkich ankietowanych i żeby udzielenie na nie odpowiedzi było proste i szybkie. Najlepiej w związku z tym żeby w miarę możliwości wszystkie pytania w ankiecie były krótkie. Poza tym dobrze, jeżeli będą napisane językiem przystosowanym do potencjalnych odbiorców, czyli do osób, które będą brały udział w ankiecie.

Podsumowując – ważne przed przystąpieniem do pisania pracy magisterskiej jest przygotowanie odpowiedniej ankiety do niej. Na pytanie ile ankiet do pracy magisterskiej warto sobie odpowiedzieć wcześniej patrząc na to na jaki temat piszemy pracę. Można, a nawet trzeba, taką jakże ważną i istotną kwestię omówić ze swoim promotorem pracy magisterskiej. Posiada on w tej kwestii bowiem zazwyczaj sporą wiedzę oraz bardzo przydatne doświadczenie i pomoże z pewnością bez problemu odpowiedzieć na pytanie ile ankiet do pracy magisterskiej.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here